Zimowe sposoby na zdrową skórę

Wraz z nadejściem chłodniejszej pogody, skóra ma tendencję do przesuszania, odwodnienia oraz częstego podrażnienia. Podczas jesiennych i zimowych miesięcy skóra może wytwarzać mniej sebum i utracić znaczną część wody. Jesienią i zimą konieczne jest dostosowanie naszej codziennej pielęgnacji skóry do gorszcyh warunków atmosferycznych oraz częstych zmian temperatury (przechodzenie z mroźniego powietrza do ogrzanych pomieszczeń). Oto kilka krótkich porad dotyczących pielęgnacji skóry, aby zachować jej naturalny wygląd podczas chłodniejszych miesięcy.

Zmień swój środek do demakijażu!

Bardzo często niektóre środki do demakijażu powodują przesuszanie skóry, w takiej sytuacji dobrze jest zmienić go na produkt, który nie usuwa sebum z powierzchni skóry, a działa zmiękczająco na naskórek. Równie istotne są środki myjące typu mydło, należy stosować prawdziwe mydła, a nie wyroby mydło-podobne z dużą ilością masła i oleju. W przypadku płynnych mydeł ważne jest, aby w składzie znajdowały się łagodne detergenty.

Postarajmy się stosować maski nawilżające, co najmniej 1-2 razy w tygodniu w celu zmiękczenia skóry i wprowadzenia składników odżywczych. Jeśli twoja skóra jest nieregularna lub dość gruba, stosuj kosmetyki z kwasami. Systematycze złuszczanie naskórka także 1-2 razy w tygodniu stosując delikatne kosmetyki z kwasami, nie tylko wygładzi i rozjaśni twoją skórę, ale również zwiększy poziom jej nawilżenia. Skutecznym uzupełnieniem zabiegu złuszczania jest stosowanie dobrych kremów nawilżających na bazie aloesu, lawendy, kwasu hialuronowego lub peptydów stymulujących odpowiednie nawilżenie skóry.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *