Wygraj dermokosmetyki C’Modular AGE od Chantarelle

C'Modular AGE od Chantarelle

Pytnie konkursowe: Jakie są trzy główne składniki nowej serii dermokosmetycznej C’Modular AGE?

Czas trwania konkursu: 11.10.2010 – 01.11.2010

Odpowiedzi na pytanie należy wysyłać do portalu Female.pl poprzez formularz konkursowy dostępny na stronie: Konkurs Chantarelle z Female.pl

Nagrody konkursowe:

Trzy ekskluzywne kremy  REVIVE DAY CREAM UVA/UVB SPF30 with Vit.C 6%  & GABA Cx o wartości 220zł każdy

Krem dla skóry z fotostarzeniem, ze zmarszczkami i zaburzeniami pigmentacji, także potrądzikowymi. Stymuluje odnowę komórkową i syntezę kolagenu I i III. Rozjaśnia skórę i zmniejsza intensywność przebarwień hamująca aktywność tyrozynazy. Zwiększa ochronę antyoksydacyjną i antyrodnikową. Zawiera witaminę C – MAP, SAP i Ascorbic Acid, kompleks odmładzający GABA Cx redukujący zmarszczki z efektem wypełnienia Soft-Focus i składniki wybielająco-antyrodnikowe. Wysoki fotostabilny filtr SPF 30 UVA/UVB chroni przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Skóra jest odmłodzona, rozjaśniona, ze świetlistym kolorytem, ze zredukowaną intensywnością przebarwie

PROBLEM SKÓRY:  Fotostarzenie – Hiperpigmentacja – Nadmierna keratynizacja

C’Modular AGE to kuracja dla skóry z objawami starzenia pod wpływem promieniowania UV ze zmarszczkami i przebarwieniami, a także z problemem nadmiernej keratynizacji naskórka czyli dla skóry szorstkiej, suchej i przesuszonej. Zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla skóry zniszczonej nadmierną ekspozycją słoneczną, doskonale spełni swoje zadanie w trakcie regeneracji skóry w kuracji po gorącym urlopie czy solarium.

Dzięki szerokiemu spektrum bardzo zaawansowanych składników aktywnych C’Modular AGE jest odpowiedni również dla skóry o poszerzonych porach, z zaskórnikami, z tradzikiem pospolitym, przebarwieniami i bliznami potradzikowymi.

Czym jest fotostarzenie?

Fotostarzenie to  termin obejmujący starzenie sie skóry pod wpływem promieniowania UV. Jest on często  utożsamiany ze starzeniem skóry wyłacznie pod wpływem nadmiernego opalania na słońcu lub w solarium.

Fotostarzenie to pojecie jednak dużo szersze: jest to proces niekorzystnych zmian mutagennych jako skutek skumulowanego działania promieniowania typu słonecznego (źródła sztuczne to m.in. solarium, lampy rtęciowe, światła halogenowe czy niektóre typy lasera). Promieniowanie ultrafioletowe mające wpływ na mechanizm fotostarzenie się skóry to dwa główne podzakresy:

  • 90-95% promieniowania to UVA (320 nm-380 nm) niskoenergetyczne, ale docierajace poprzez naskórek do skóry własciwej. Skutki to niekontrolowane uszkodzenia naskórka prowadzące m.in. do hiperkeratynizacji, degradacji włókien kolagenowych i elastycznych, mutacji DNA keratynocytów, osłabienia mechanizmów odpornosciowych, teleangiektazji (uszkodzenia I kruchości naczyń krwionośnych), zaburzeń pigmentacji skóry i w konsekwencji do wystąpienia zmian barwnikowych. Natężenie tego promieniowania jest takie samo przez cały dzien, niezależnie od pogody i pory roku. Przenika przez chmury, szyby okienne i samochodowe. Jest “podstepnym” czynnikiem starzenia – zmiany się kumulują, są przy tym pozornie niewidoczne i przyśpieszają starzenie skóry “bez ostrzeżenia”
  • promieniowanie UVB (290-320 nm) stanowi 1-5% promieniowania UV, jest wysokoenergetyczne, kumuluje się głównie w warstwie rogowej naskórka, powoduje rumień i oparzenia słoneczne. Wsród mechanizmów fotostarzenia należy podkreslic rolę nadmiaru [naruszenie równowagi prooksydacyjnej i antyoksydacyjnej] wolnych rodników, który nie

może być zneutralizowany przez mechanizmy obronne organizmu. Nastepuje “stres oksydacyjny” i powstawanie reaktywnych form tlenu RFT, prowadzących do szkodliwych procesów fizjologicznych uszkadzajacych komórki, a w tym do uszkodzenia, a wreszcie całkowitej degeneracji włókien kolagenowych.

Istotną rolę w całym procesie odgrywają metaloproteinazy, które w stanie równowagi regulują syntezę kolagenu – uaktywnione ponad stan równowagi przez promieniowanie UV, stają się jednak czynnikiem degradującym. Włókna elastyny także ulegają uszkodzeniom – zsieciowane konglomeraty elastyny przez degradacje fibryliny gromadza sie na granicy skórno naskórkowej dając efekt spłaszczenia i niespójnosci obu warstw. W efekcie skóra traci elastyczność i sprężystość, staje się wiotka, traci zdrowy koloryt.

W odpowiedzi na promieniowanie UV komórki skóry uruchamiaja mechanizmy obronne, a niektóre z nich to:

  • wzrost wytwarzania melaniny absorbującej promieniowanie UVA i UVB, która chroni DNA komórek. Nagromadzenie melaniny w komórkach objawia sie często utrwalonymi zmianami barwnikowymi. Ciemniejsze, nieregularne plamy zwykle pojawiaja sie na twarzy, dłoniach, dekolcie, przedramionach czyli częściach ciała najczęściej poddawanych działaniu słonca. Problem dotyczy także delikatnej skóry pod oczami i na powiekach, również narażonej na ekspozycję na promieniowanie UV
  • pobudzenie keratynizacji – warstwa rogowa odbija i częściowo pochłania promieniowanie, jednak częstym skutkiem jest nadmierny jej przerost prowadzący do hiperkeratynizacji; promieniowanie UV pobudza komórki skóry do podziałów i przyspiesza proces rogowacenia naskórka.

Jak fotostarzenie wpływa na wygląd skóry?

Procesy fotostarzenia prowadzą do istotnych, kumulujacych sie zmian w wyglądzie i strukturze skóry. Ich następstwem jest pojawienie się i pogłębienie zmarszczek i bruzd, skóra staje się wiotka, nieelastyczna, z przebarwieniami i plamami pigmentacyjnymi. Dodatkowo skóra jest przesuszona, widać oznaki nadmiernego rogowacenia i zmian przerostowych [słonecznych i łojotokowych], szorstka i podrażniona, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami [ tzw.blackheads, których ciemny kolor wynika z utleniania sie sebum i zanieczyszczen gromadzacych sie w porach skóry oraz whiteheads zamykajace pory skóry].

Zjawisko dotyczy także skóry tłustej i trądzikowej- ekspozycja na słonce skóry tłustej pozornie przynosi poprawę, jest ona jednak chwilowa – po dłuższym czasie ekspozycji warstwa rogowa pogrubia się, ilosc sebum pod wpływem UV zwiększa się, ujscia porów ulegają zablokowaniu, tworzą się zaskórniki i powstają nowe stany zapalne ze zwielokrotnioną siłą.

Ważne jest również to, że pojawiające się zmiany barwnikowe mogą mieć różne podłoże – np. na skutek przyjmowania hormonów lub substancji fototoksycznych i fotoalergizujacych (np.leków, niektórych ziół), na skutek niektórych schorzeń organizmu – zawsze jednak mają związek z promieniowaniem UV, które zwiększa ryzyko ich pojawienia się oraz intensywność.

Jak niwelowac zmiany fotostarzeniowe, wywołane szkodliwym wpływem promieniowania UV?

Fotostarzenie jest zjawiskiem skomplikowanym, którego zwalczanie wymaga dużej systematyczności i świadomości zagrożenia, jakie ze sobą niesie. C’Modular AGE jest specjalistyczną linią dermokosmetyków opracowaną z myślą o pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym oraz również w domu. Seria C’Modular AGE zawiera bogactwo składników aktywnych, wśród których warto wymienić przede wszystkim:

KOMPLEKS KWASÓW AHA Cx – specjalnie opracowany kompleks kwasów AHA o odpowiednio dobranych proporcjach: mlekowego, glikolowego, cytrynowego, jabłkowego i winowego, pozyskiwanych z naturalnych zródeł roslinnych – trzciny cukrowej, marakuji, cytryny, winogrona i ananasa. Działa złuszczajaco na martwe komórki naskórka redukujac nadmierne jego zgrubienie. Zmniejsza uczucie szorstkosci, wygładza i nawadnia skóre. Działa również odmładzajaco stymulujac odnowe komórkowa, pobudzajac produkcje kolagenu i elastyny. Rozjasnia zmiany barwnikowe, plamy i przebarwienia, nadaje skórze swieży, jaśniejszy koloryt. Ma własciwosci bakteriostatyczne i seboregulujace.

WITAMINA C odmładzajaca, antyrodnikowa, wybielajaca działa stymulująco na elastyczność i jędrność skóry, odbudowuje strukturę i funkcjonalność skóry. Jest aktywnym promotorem syntezy kolagenu, wzmacnia strukturę skóry, odbudowuje macierz kolagenową. Ma działanie rozjaśniające, wybielające/depigmentujące. Jest silnym inhibitorem aktywności tyrozynazy i hamuje syntezę melaniny. Redukuje intensywność zmian barwnikowych, plam i przebarwień. Neutralizuje wolne rodniki i zwiększa ochronę antyoksydacyjną. Redukuje uszkodzenia i podrażnienia powstałe na skutek ekspozycji na promieniowania UV, a także wzmacnia zdolności ochronne skóry przed jego szkodliwymi skutkami. Wzmacnia także naczynia włosowate.

GABA Cx opiera sie na nowatorskim mechanizmie blokowania sygnałów synaps nerwowych szlakami kanałów jonowych [ Cl-, Na+ i Ca 2++] w bezpośredniej aplikacji na skórę, blokuje mikroskurcze skóry powodujac relaksacje miesni, a w efekcie redukcje zmarszczek. Stymuluje syntezę kolagenu oraz wzmacnia strukturę i jędrność skóry. Formuła silikonowych elastomerów z efektem Soft-Focus optycznie redukuje zmarszczki, nadaje młodszy wyglad i efekt ich wypełnienia. Ponad 50% redukcja zmarszczek potwierdzona w badaniach klinicznych na panelu 15 osób – efekty aplikacji widoczne ju¿ po 1 minucie.

STYMULATOR SYNTEZY KWASU HIALURONOWEGO zwieksza synteze kwasu hialuronowego [badania in vivo wykazuja ponad-4 krotny wzrost] i wiążąc wodę w komórkach skóry wzmacnia strukture macierzy kolagenowej. Zwieksza tak¿e poziom lumikanu i dekoryny odpowiedzialnych za jakość włókien kolagenowych, dzięki czemu zwiększa się elastyczność i sprężystość skóry. STYMULATOR SYNTEZY KWASU HIALURONOWEGO otrzymał prestiżową nagrodę w kategorii “Innowacje” na kongresie kosmetycznym In Cosmetics Paris 13-15 kwiecien 2010.

Filtry UVA/UVB o wysokiej ochronie SPF 30 w kremie dziennym oraz specjalne kapsułkowane filtry UVA/UVB o SPF 15 zastosowane w kremie odmładzająco-wybielającym wokół oczu zwiększają ochronę antyrodnikową.


You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *