Właściwości i zastosowanie ekstraktu z nasion winogron

Ekstrakt z pestek winogron powstaje jako produkt uboczny przy produkcji wina. Gdy winogrona są przygotowywane do produkcji wina, ich owoce rozdrabnia się na jednolitą maź. Następnie odprowadzony zostaje sok, a mieszanina nasion i skóry pozostaje. Nasiona oddziela się od pozostałości i odsącza ekstrakt z nasion winogron. Ekstrakt z pestek winogron zawiera drobne cząsteczki i może być łatwo wchłaniany przez skórę. Ekstrakt z pestek winogron jest uważany za jedną z najskuteczniejszych naturalnych składników do pielęgnacji skóry, szczególnie często zawierają go kosmetyki do skóry mieszanej.

Przy stosowaniu miejscowym, ekstrakt z nasion winogron działa jak alfa-hydroksykwas (AHA), czyli wieloetapowo Odżywia i wzmacnia komórki skóry, w szczególności struktury kolagenu i elastyny. To pomaga utrzymać jędrność i młodzieńczy wygląd skóry. Także barierę ochronną komórek skóry, co pozwala im przyjąć i zachować niezbędną wilgoć, tak aby zachować w pełni swoje funkcje. Innym efektem jest wzmocnienie ścian naczyń włosowatych, w rezultacie wygląd żylaków może być poprawiony. Dzięki obecności resweratrolu ekstrakt działa silnie przeciwzapalnie. Ekstrakt świetnie spisuje się w przypadku obrzęku wynikającego z zapalenia skóry, infekcji, przecięcia lub nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym, jest to często stosowany składnik produktów przeznaczonych do skóry z dermatozą.

Ekstrakt z pestek winogron coraz częściej staje się też podstawowym składnikiem produktów anti-ageing. Jego przeciwutleniające właściwości wynikające z olimerycznych procyjanid znacznie ograniczają negatywny wpływ wolnych rodników na naszą skórę. W efekcie w pewnym stopniu powstrzymują procesy starzeniowe naszej skóry. Uniwersalność tego ekstraktu czyni go idealnym składnikiem, który powinny zawierać kosmetyki do skóry mieszanej.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *