Właściwości ekstraktu z brzoskwiń

Każdy z nas doskonale zna właściwości i smak brzoskwiń, ale czy wiesz że twój krem z kwasami z dużym prawdopodobieństwem może zawierać także wyciąg z tych owoców? Ekstrakt z brzoskwiń wspaniale reguluje utratę wody. Ta aktywność jest związana z zawartością węglowodanów, alfa-hydroksykwasów (AHA), znajdujących się w brzoskwiniach.

Stosowane w kosmetologii węglowodany obecne w ekstrakcie z brzoskwiń mają zdolność do absorbowania wody i przyczyniają się do odpowiedniego nawilżenia warstwy rogowej naskórka. Te substancje czynne tworzą mostki wodorowe, zapobiegając ogromnej stracie wody i zapobiegając odwodnieniu skóry. Zawarte w ekstrakcie alfa-hydroksykwasy promują naturalne złuszczanie skóry. Ponadto te kwasy mają właściwości przeciw-utleniające, o działaniu nawilżającym.

Ekstrakt ten jest szczególnie odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze, dlatego wyciąg z brzoskwini jest zalecany w produktach kosmetycznych o działaniu nawilżającym do włosów i skóry. Brzoskwinie są bogate w witaminy z grupy B, w tym niacynę oraz witaminy C, a składniki te są niezbędne dla utrzymania dobrej kondycji skóry.

Według badania in vitro, obecne w ekstrakcie węglowodany biorą czynny udział w syntezie podstawowych składników skóry i włókien kolagenu I oraz ograniczają degradację matrycy poprzez zmniejszenie aktywności metaloproteinazy-1. Wykazano, że stosując krem z kwasami z dodatkiem ekstraktu z brzoskwini w znacznym stopniu można poprawić wygląd skóry, zniwelować zmarszczki i przebarwienia oraz poprawić koloryt skóry.

Ze względu na obecne w ekstrakcie związki fenolowe, witaminy C i karotenoidy, brzoskwinie są wspaniałym przeciwutleniaczem. Mają one zdolność do neutralizacji wolnych rodników oraz zwiększają odporność skóry na rozkład komórek. To właśnie dzięki tym właściwościom ekstrakt z brzoskwini jest tak popularnym składnikiem wielu produktów takich jak nawilżający balsam, odmładzający krem z kwasami czy łagodzący podrażnienia tonik.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *