Witaminy z grupy B dla naszej skóry.

Dla potrzeb skóry najważniejszą witaminą z grupy B jest biotyna. Jest ona ważnym składnikiem odżywczym, który stanowi podstawę budulcową dla komórek skóry, paznokci i włosów. Bez odpowiedniej ilości witaminy B₇ może dojść do stanów zapalnych skóry, których najczęstszymi objawami są świąd i łuszczenie się naskórka.

Nawet nieduży niedobór witaminy B₇ może wywołać niekorzystne objawy, między innymi można zaobserwować łamanie się i wypadanie włosów. Biotynę możemy uzupełniać przez spożywanie wielu grup pokarmów, duża ilość biotyny posiadają chociażby banany.

Krem do skóry dojrzałej zawierający witaminy z grupy B mogą przywrócić skórze niemal natychmiastowy zdrowy wygląd i blask. Niacyna pomaga skórze zatrzymać wilgoć, dzięki czemu cera wygląda zdrowiej i młodziej. Kosmetyki do skóry dojrzałej obowiązkowo powinny zawierać niacynę ze względu na swoje właściwości przeciwstarzeniowe. Nie bez znaczenia są też jej właściwości zabezpieczające, przeciwzapalne i kojące, dlatego niacynę zawierają prawie wszystkie kosmetyki na trądzik i łuszczycę.

Więcej informacji na stronie https://www.chantarelle.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *