Witaminy dla twojej skóry

Bardzo często wsłuchujemy się w medialne wypowiedzi gwiazd i celebrytów, co takiego oni robią, iż cieszą się tak „piękną, promienną i zdrową skórą”. Najczęściej polecają oni zdrowy tryb życia, uprawianie sportu na świeżym powietrzu oraz… witaminy, które znajdują się w ich diecie lub też są aplikowane na skórę w postaci kosmetyków. Powinniśmy jednak pamiętać, że poza witaminami takimi jak C, E, A, K i B – niezwykle ważne są również minerały, takie jak miedź, cynk i selen.

Często wspomina się o różnych produktach zawierających witaminy, takich jak krem do cery dojrzałej, czy też balsam nawilżający. Jednak znaczna część celebrytów promuje głównie spożywanie witamin w postaci warzyw i owoców – jakie działają od wewnątrz na stan naszej skóry. Eksperci mają różne zdanie na ten temat, jedni uważają, iż krem do cery dojrzałej jest w stanie wprowadzić odpowiednią mieszankę witamin w odpowiednie miejsce, czyli w konkretną warstwę skóry. Inni uważają raczej, że zdecydowanie bardziej skuteczna jest dieta wysokowitaminowa. Uważa się również, że obie opinie trzeba wziąć pod rozwagę. Musimy zdawać sobie sprawę, iż spożywanie witam ma sens tylko, wówczas gdy robimy to regularnie. Bowiem nie jesteśmy w stanie najeść się na zapas oraz nie możemy spożyć zwiększonej ilości witam na cały miesiąc.

Podobnie jest, jeśli chodzi o krem do cery dojrzałej, musimy stosować go codziennie i systematycznie. Oznacza to, że odpowiednią poradą dla wszystkich jest regularne działanie, bez względu czy spożywamy warzywa czy nakładamy na naszą skórę krem z witaminami.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *