Witamina E – witamina młodości

Badania pokazują, że witamina E (podobnie jak witamina C) jest silnym przeciwutleniaczem i pomaga zmniejszyć szkodliwe działanie słońca na skórę. Według badań opublikowanych przez AAD, przy 400 jednostkach witaminy E dziennie – znacznie obniżone jest ryzyko posłonecznego uszkodzenia komórek, jak również zmniejsza się prawdopodobieństwo powstawania komórek rakowych skóry.

Niektóre badania wskazują, że gdy witamina E i C zastosowane są razem, jesteśmy o 70% mniej narażeni na powstanie podstawnokomórkowego nowotworu skóry. Witamina E znajduje swoje zastosowanie w wielu produktach kosmetycznych, takich jak krem z kwasami lub krem na trądzik. Witamina E może również przyczynić się do zmniejszenia ilości zmarszczek i poprawić wygląd i gładkość skóry. Zaleca się stosowanie do 400 jednostek witaminy E na dobę, bowiem zbyt duże ilości witaminy E mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Witamina E bardzo często jest stosowana w połączeniu z witamina C w wielu produktach kosmetycznych, takich jak chociażby krem na trądzik.

Witamina E wpływa na szybką regenerację skóry oraz zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, dlatego jest idealnym dodatkiem do produktów naruszających nasz naskórek (w celach odmładzających) takich jak krem z kwasami.

Więcej informacji na stronie https://www.chantarelle.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *