Witamina C a starzenie się skóry

WITAMINA C odmładzająca, antyrodnikowa, wybielająca działa stymulująco na elastyczność i jędrność skóry, poprzez znaczącą poprawę jakości połączenia między naskórkiem a warstwą brodawkowatą oraz odbudowuje strukturę i funkcjonalność skóry. Jest aktywnym promotorem syntezy kolagenu, wzmacnia strukturę skóry, odbudowuje macierz kolagenową. Ma działanie rozjaśniające, wybielające /depigmentacyjne.

WITAMINA C jest silnym inhibitorem aktywności tyrozynazy i hamuje syntezę melaniny. Redukuje intensywność zmian barwnikowych, plam i przebarwień. Neutralizuje wolne rodniki i zwiększa ochronę antyoksydacyjna. Redukuje uszkodzenia i podrażnienia powstałe na skutek ekspozycji na promieniowanie UV, a także wzmacnia zdolności ochronne skóry przed jego szkodliwymi skutkami. Wzmacnia także naczynia włosowate.

Formuły witaminy C w zabiegu C’Modular AGE to: MAP Magnesium Ascorbyl Phosphate- postac witaminy C, która w skórze przekształca się w aktywna czysta postać kwasu askorbinowego nie ulegajac degradacji, SAP Sodium Ascorbyl Phosphate to lewoskrętna stabilna postać witaminy C o bardzo wysokiej aktywności przeciwbakteryjnej oraz AA Ascorbic Acid czysty kwas askorbinowy.

Oczywistym objawem starzenia, także fotostarzenia, jest spłaszczenie złącza skórno-naskórkowego. Histologia wskazuje na mniej głębokie połączenia miedzy naskórkiem a warstwa brodawkowata skóry. Bardzo dojrzała skóra praktycznie nie posiada brodawek – jej złącze skórno naskórkowe jest bardzo płaska warstwa, w odróżnieniu od pofalowanej powierzchni typowej dla skóry młodej.

Warstwa brodawkowata składa sie z kapilar, które zanikają wraz z wiekiem i w wyniku uszkodzeń spowodowanych przez promieniowanie  UV. Witamina C poprawia wyglad skóry dotkniętej problemem fotostarzenia i starzenia oraz stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Witamina C jest niezbędna dla hydroksylacji proliny i w konsekwencji dla produkcji kolagenu i zachowania jego integralnosci. Różne badania udowadniają, że witamina C może bezpośrednio stymulować syntezę kolagenu poprzez aktywowanie transkrypcji pro-kolagenu mRNA i jego stabilizowanie.

Ponadto, witamina C redukuje produkcję metaloproteinaz – enzymów macierzy pozakomórkowej (metaloproteinazy stymulują degradację kolagenu w skórze właściwej). Zdolność do stymulowania syntezy kolagenu przez witaminę C nadaje jej zdolność przyśpieszenia gojenia ran, ubytków skóry i łagodzenia podrażnień.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *