Witamina C – ochrona przed foto starzeniem

Wśród najważniejszych, nowych odkryć dermatologicznych, na jednym z czołowych miejsc plasuje się moc witaminy C przy zwalczaniu skutków zbyt intensywnej ekspozycji na słońce.

Działanie witaminy C polega na ograniczeniu szkód spowodowanych przez wolne rodniki (czyli szkodliwy produkt uboczny światła słonecznego, dymu i zanieczyszczeń). Wolne rodniki niszczą kolagen i elastynę, które tworzą włókna strukturalne skóry, powodując zmarszczki i inne objawy starzenia się. Witamina C jest powszechnie stosowana w wielu produktach, takich jak krem na trądzik lub kosmetyki do skóry dojrzałej. Upewnij się także, że twoja dieta zawiera dużo pokarmów bogatych w witaminę C, takich jak cytrusy i warzywa, które mogą uzupełnić tę witaminę. Można również stosować suplementy witaminy C – do 1000 mg dziennie. W połączeniu z witaminą E, suplementy takie mogą również chronić skórę przed zbytnią ekspozycją na słońce. Stąd tak częste występowanie witaminy C i E w produktach ochronnych, takich jak kosmetyki do skóry dojrzałej z filtrem UV lub krem na trądzik.

Krem zawierający witaminę C wzmaga produkcję kolagenu, podobnie jak nasze ciało czyni to naturalnie, gdy jesteśmy młodzi. Pamiętajmy, kupując krem na trądzik, wybierajmy produkt zawierający kwas L-askorbinowy tzn. witaminę C, gdyż jest to jedyna forma, która może przeniknąć warstwy skóry i wykonać swoje odmładzające i naprawcze zadania.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *