Walka z cellulitem

Ponad 85% kobiet cierpi z powodu cellulitu. To problem wywołany akumulacją tłuszczu i toksyn, które są uwięzione pod powierzchnią skóry. Cellulit kumuluje się w obszarze pośladków i ud, niezależnie od tego, czy dana osoba jest młoda czy starsza, czy ma niedowagę lub nadwagę.

Jedną z popularniejszych metod redukcji cellulitu jest endermologia, która polega na połączeniu pracy rolek i kontrolowanego odsysania komórek tłuszczowych, jakie delikatnie ściąga, „szczypie” skórę. Alternatywną metodą redukcji cellulitu jest VelaSmooth, jakie łączy mechaniczny masaż ze światłem podczerwonym (które generuje ciepło do mobilizacji komórek tłuszczowych) i falą radiową (która wspomaga syntezę kolagenu). Takie połączenie zwiększa krążenie, usuwa toksyny oraz zwiększa drenaż limfatyczny. Wiele klinik i gabinetów kosmetycznych oferuje zabiegi endermologii i vellasmooth jako remedium na cellulit, jednak aby uzyskać odpowiedni efekt zazwyczaj należy wykonać 10-15 zabiegów. Istnieje wiele innych zabiegów mających na celu walkę z cellulitem, ale wskazane endermologia i VelaSmooth są obecnie najbardziej powszechne. Obie metody są zatwierdzone przez amerykański FDA, a ich działanie i efekty są potwierdzone badaniami. Obydwie metody pobudzają krążenie, redukują miejscowo zlokalizowany tłuszcz, zmniejszając retencję wody i usuwanie toksyn. Oba zabiegi są odpowiednie dla wszystkich rodzajów i typów skóry. Redukcja cellulitu może zostać zwielokrotniona stosując kosmetyki do cery tłustej zawierające fosfatydylocholinę lub peptydy o właściwościach lipolitycznych, co znacznie zwiększa efekt zabiegowy.

Według niektórych badań kosmetyki do cery tłustej stosowane w miejscu, w których wykonywany był zabieg antycellulitowy są w stanie skumulować pozytywny efekt. Dzieje się tak dzięki masażowi manualnemu, który wykonujemy na danym obszarze płaszcza skórno-tłuszczowego.

Uwaga – przed rozpoczęciem jakiekolwiek kuracji lipolitycznej, czy antycellulitowej należy odbyć konsultacje z lekarzem w celu weryfikacji, czy nagła ilość tkanki tłuszczowej, która nasz organizm będzie musiał metabolizować nie zaszkodzi naszemu zdrowiu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *