Trądzik dziecięcy

U wielu dzieci na brodzie pojawiają się specyficzne pryszcze, czy mogą to być objawy trądziku?

Tak, u wielu dzieci występuje trądzik o postaci dziecięcej. Zmiany mogą pokazać się natychmiast po narodzinach, a nasilają się z biegiem czasu. Wizualnie trądzik dziecięcy jest podobny do trądziku młodzieńczego charakteryzuje się powstawanie białych lub czerwonych wyprysków na skórze. Trądzik pojawia się zazwyczaj na policzkach, a czasami na czole, brodzie, a nawet z tyłu głowy. To może stać się bardziej wyraźne, gdy dziecku jest gorąco lub jeśli jego skóra jest podrażniona przez ślinę, tkaniny lub detergenty. W przypadku skóry dzieci niezwykle ważne są odpowiednio dobrane kosmetyki do cery trądzikowej, które nie zawierają substancji drażniących i alergizujących.

Co może być przyczyną trądziku u Twojego dziecka?

Podobnie jak w przypadku trądziku młodzieńczego, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Eksperci często wskazują na hormony, które otrzymują od swoich dzieci matki pod koniec ciąży, jako przyczyna trądziku niemowlęcego. Jednak wielu naukowców postrzega nieodpowiednie kosmetyki do cery trądzikowej jako główną przyczynę występowania objawów skórnych.

Jak długo może potrwać trądzik dziecięcy?

Objawy zwykle ustępują w ciągu kilku tygodni, ale mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy. Zazwyczaj trądzik dziecięcy ustępuje sam, w wielu przypadkach kosmetyki do cery trądzikowej są wystarczającym rozwiązaniem, jeżeli objawy będą ciężkie lekarz może przepisać leki do stosowania miejscowego jednak jest to ostateczne rozwiązanie

Więcej informacji na stronie https://www.chantarelle.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *