Tim Burton nadal czaruje – Alicja w krainie Tima Burtona

Od marca w wersji 2D i 3D w kinach, a od czerwca na DVD możemy oglądać nową produkcję dość mrocznego reżysera Tima Burtona „Alicję w krainie czarów”. Alicja jest jednak filmem znacznie różniącym się od poprzenich, być może dlatego że jest to film Disneya i przeznaczony dla dzieci, nie jest tak mroczny i pełen czarnego humoru jak poprzednie filmy Burtona.

Film jest połączeniem gry aktorów z animacją, co daje ciekawe efekty i tworzy fantazyjny świat. Już dla samej animacji warto obejrzeć „Alicję”. Biały królik, Zając marcowy, postacie żab czy bliźniaków są bardzo wiarygodnie i realistycznie stworzone. Szalonego Kapelusznika gra oczywiście ulubiony aktor Burtona – Johny Depp. I gra jak zawsze perfekcyjnie. A złą Czerwoną Królową jest również stała aktorka w obsadzie Burtona – Helena Bohnam Carter. W roli gąsienicy pojawia się Alan Rickman, również dość często współpracujący z reżyserem. Team Burtona i  3 jego ulubionych aktorów zawsze daje dobre efekty i tak jest i tym razem. Minusem filmu jest to, że pieniądze na film zainwestowała, znana z pogodnego kina familijnego, wytwórnia Disney`a, czym pozbawiła „Alicję” charakterystycznej dla Burtona mroczności, makabry i zamiłowania do świata niekoniecznie pełnego ciepłych, słonecznych kolorów i zawsze uśmiechniętych ludzi. Fanom Burtona na pewnie tego zabraknie w tym filmie, ale dla wszystkich innych będzie to pogodna podróż w świat fantazji, w poszukiwaniu własnej drogi życiowej.

W polskim dubbingu głos Szalonemu Kapelusznikowi podkłada Cezary Pazura, a Czerwonej Królowej Katarzyna Figura. Niejeden widz miał pewne obawy, czy to odpowiedni dobór głosów dla tak charyzmatycznych aktorów jak Depp i Carter, ale niepotrzebnie. Jeśli ktoś będzie oglądał film z dubbingiem, nie zawiedzie się.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *