Terapie przeciwtradzikowe

W terapiach przeciwtrądzikowych połączeniem terapeutycznym jest intensywne światło o długości fali 405-420 nm o barwie niebieskiej lub 850-890 nm bliskie podczerwieni.

Skutecznym połączeniem są również kosmetyki z kwasami zawierające witaminę C, takie połączenie ma rewelacyjny wpływ na melasme oraz przebarwienia pozapalne. Połączenie kwasu glikolowego z witamina stosuje się również w praktyce dermatologicznej polega ono na peelingu 70% kwasem oraz przeprowadzeniu jonoforezy z preparatem zawierającym witaminę C. Przeprowadzono badania porównawcze u 55 pacjentów, jedną stronę twarzy potraktowano roztworem kwasu glikolowego drugą połowę dodatkowo potraktowano preparatem z witaminą C. Badanie wykazało znaczną wizualną różnicę redukcji przebarwień po stronie, która była dodatkowo potraktowana witaminą C. Kwas glikolowy można stosować w połączeniu ze wszystkimi zabiegami medycyny estetycznej takimi jak toksyna botulinowa, wypełniacze z kwasem hialuronowym, mezoterapią czy nićmi PDO.

Dzięki takiemu połączeniu skóra regeneruje się od wewnątrz i zewnątrz co znacznie poprawia stan skóry na dłuższy czas. Nie bez znaczenia w przypadku terapii peelingowej jest stosowanie odpowiednich produktów pielęgnacji domowej. Są to oczywiście kosmetyki z kwasami, które w okresie między seriami peelingowymi wzmacniają efekt zabiegowy, ale równie ważne jest stosowanie produktów takich jak krem do skóry wrażliwej, aby nie podrażnić osłabionej przez kwas skóry.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *