Terapia nawilżająca dla poprawy stanu skóry

Nawilżona skóra to zdrowa skóra. W naszej skórze występują białka kolagen i elastyna, to właśnie one nadają naszej skórze wytrzymałość i elastyczność. Zastanówmy się ile razy w ciągu dnia nasza skóra jest narażona na przeciążenia w postaci rozciągania? Dzieje się to za każdym razem, gdy korzystamy z naszej mimiki, jeżeli w naszej skórze zabrakłoby kolagenu i elastyny po zgięciu skóry twarz pozostała by w tej pozycji bez powrotu do pierwotnego stanu. Nasze policzki drastycznie opadłyby razem z czołem i wargami. Całe szczęście w naszej skórze syntezowane są białka.

W miarę upływu lat, poziom kolagenu i elastyny obniża się w naszej skórze. Na skutek tego powstają zmarszczki, a niektóre partie nasze ciała zaczynają obwisać. Te niepożądane efekty uboczne może przyspieszyć poprzez nadmierną ekspozycję na słońcu, zła dieta lub używki takie jak papierosy. Ale możemy je również spowolnić, a w niektórych przypadkach nawet czasowo zatrzymać je przy użyciu odpowiednich narzędzi. Jedno z tych narzędzi to peelingi a drugi to nawilżanie.

Kosmetyki nawilżające są niezwykle ważne, dlatego tak istotne jest, aby odnaleźć dla siebie idealny balsam do ciała. Istnieją różne teorie jedni uważają, że aby zwiększyć nawilżenie skóry należy stosować kosmetyki odmładzające zawierające kolagen i kwas hialuronowy, które wiążą dużo wody. Dobry krem odmładzający powinien zawierać witaminę E, przeciwutleniacze i koenzym Q10. Udowodniono w badaniach klinicznych, iż koenzym Q10 zwiększa poziom kolagenu i elastyny w skórze. Alternatywną teorią dla kremów odmładzających są kosmetyki nawilżające, które zatrzymują wodę w skórze, ograniczając ich parowanie poprzez obkurczanie nadmiernie otwartych porów oraz uzupełniając lipidową barierę skóry, która ulega niszczeniu z wiekiem lub na skutek niewłaściwej pielęgnacji.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *