Tajniki zdrowej skóry

Ubezpieczenie o ryzyka od uszczerbku na zdrowiu w postaci polisy na życie dla wielu z nas to sprawa oczywista, ale co z ubezpieczeniem naszej urody?

Pomyśl o swoich codziennych nawykach jako o swoistym systematycznym opłacaniu ubezpieczenia dla skóry. Gwarantem utrzymania wysokiego poziomu kolagenu i elastyny w skórze jest codzienne spożywanie odpowiedniej ilości składników odżywczych, których potrzebujesz, aby wyglądać i żyć lepiej. Glukozamina, jeden z podstawowych składników naszej diety, zwiększa całkowitą zawartość wody w organizmie, uczestniczy w tworzeniu kolagenu i elastyny. Ważne jest, aby dbać o swój organizm od wewnątrz i na zewnątrz, w celu zapewnienia zdrowego wyglądu i samopoczucia. Wartościowych składników budulcowych pozyskujemy dla naszej skóry w różny sposób – także przez produkty kosmetyczny takie jak kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Dobry sen jest przepisem na zdrowy wygląd. Budowanie tkanki łącznej wpływającej na wygląd skóry ma miejsce głównie w nocy. Sen pozwala organizmowi zniwelować efekt działania wolnych rodników, na które był narażony w ciągu dnia. Redukcja tego działania odbywa się poprzez odbudowę nowych komórek i naprawę tkanki łącznej. Pamiętajmy, sen to idealny czas na odnowę komórkową i ogólną naprawę skóry oraz innych narządów. Zły sen jest zauważalny nie tylko na skórze, ale również wpływa na nasz stan emocjonalny.

Dla wielu z nas stres jest stałym i wszechobecnym elementem w codziennym życiu. Niestety nieustanny stres osłabia naszą odporność. Ma on katastrofalny wpływ na skórę i ciało. Weź głęboki oddech i pamiętaj, że najważniejszą osobą na świecie, jesteś TY! W ciągu dnia znajdź chwile dla siebie, usiądź wygodnie w fotelu i myśl o przyjemnych rzeczach, ten czas możesz wykorzystać do nałożenia delikatnego peelingu lub zastosuj kosmetyki przeciwzmarszczkowe.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *