Świat wiecznego piękna i świat mitów kosmetycznych

W świecie wiecznego, idealnego piękna, mit łatwo staje się faktem. Owe mity, inaczej zwane „prawdy ludowe”, „babcine porady” czy „sprawdzone przepisy koleżanki” są błyskawicznie przekazywane między znajomymi, podawane na łamach pism kobiecych, puszczane w szeroki obieg w Internecie … ale czy są one prawdziwe?

Wszyscy słyszeliśmy, że picie ośmiu szklanek wody spowoduje, że będziemy wiecznie młodzi? To stwierdzenie jest równie prawdziwe jak powiedzenie, że „regularne strzyżenie sprawi, że włosy rosną szybciej” albo że „rzadkie mycie włosów czyni je zdrowszymi”. Słysząc takie stwierdzenia wielu z nas zastanawia się jaka część z tych informacji jest prawdziwa.

Jednym z przekonań, jakie dość często są publikowane jest stwierdzenie, że „śpiąc w niewłaściwy sposób możesz doprowadzić do powstania zmarszczek”. Wielu z nas słyszało, a wręcz wie że sen to podstawowy element wpływający na nasze zdrowie oraz urodę, jednak w tym kontekście zazwyczaj mówi się o długości snu, a nie o pozycji w jakiej śpimy. Najnowsze badania przeprowadzone na grupie bliźniaków wykazały, iż rodzeństwo śpiące w różnych pozycjach wykazuje inne umiejscowienie zmarszczek. Osoby śpiące na brzuchu i na prawym policzku wykazują asymetrię bruzdową z prawej strony twarzy. Analogiczna sytuacja dotyczy przeciwnej strony. Natomiast osoby śpiące na plecach w znacznie mniejszym stopniu narażone są na powstawanie zmarszczek. Osoby śpiące z twarzą na poduszce mimo stosowaniu produktów takich jak kosmetyki do skóry suchej, które nawilżają, a tym samym zwiększają napięcie i przywracają pierwotny kształt skóry, miały coraz większe bruzdy. Czyli nie pomagało systematyczne stosowanie takich ppsychologia-w-gabinecie-186x120reparatorów jak kosmetyki do skóry suchej. Jedynym rozwiązaniem była zmiana pozycji snu lub… wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Skutecznym rozwiązaniem będzie odbudowa wolumetryczna lub wypełnienie bruzd. W tym celu najlepiej zastosować połączenie kwasu hialuronowego z nićmi np. PDO, w przypadku bruzd powstających na skutek ucisku sennego nie zaleca się stosowania toksyny botulinowej.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *