Substancje wspomagające kosmetyki do cery mieszanej

Jednymi z częstych substancji, które zawierają kosmetyki do cery mieszanej to witamina C, koenzym Q-10 i kofeina.

Witamina C

Z wiekiem nasz organizm spowalnia produkcję kolagenu i elastyny w skórze, które odpowiadają za utrzymanie mocnej, elastycznej i sprężystej struktury skóry. Antyoksydanty występujące w witaminie C mogą stymulować produkcję kolagenu i zminimalizować zmarszczki, bruzdy i blizny. Witamina C jest często dodawana do produktów do pielęgnacji skóry, takich jak kosmetyki do cery mieszanej. Jeżeli chcesz korzystać ze skoncentrowanej formy witaminy C zwróć się do dermatologa lub kosmetologa z prośbą o dobór odpowiedniego produktu dla twojej skóry.

Koenzym Q-10

Twój organizm w naturalny sposób neutralizuje aktywność wolnych rodników dzięki koenzymowi Q-10. Wraz z wiekiem produkujesz coraz mniej koenzymu Q-10. To wpływa na osłabienie komórek skóry, przez co są one bardziej podatne na uszkodzenia przez wolne rodniki. Oczywiste wydaje się więc stosowanie przeciwutleniaczy w produktach pielęgnacyjnych jak kosmetyki do skóry mieszanej. Istnieje wiele badań potwierdzających wpływ koenzymu Q-10 na prawidłowe funkcjonowanie skóry oraz redukcje licznych zmarszczek np. tak zwanych „kurzych łapek”. Koenzym Q-10 ma kolor jasno pomarańczowy, dlatego produkty zawierające go w swoim składzie będą miały odcień pomarańczowo-żółty.

Kofeina

Kofeina jest przeciwutleniaczem zatem pełni funkcję ochronną, ale istnieje wiele doniesień naukowych o właściwościach odwracających procesy starzeniowe skóry.  Z tego powodu wiele kremów i balsamów zawiera w składzie kofeinę, która poza właściwościami prozdrowotnymi ma również przyjemny zapach.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *