Substancje wspomagające kosmetyki do cery atopowej

Jednymi z częstych substancji, które zawierają kosmetyki do cery atopowej to kwas ALA, ekstrakt z zielonej herbaty i retinol.

Kwas alfa-liponowy (ALA)

Kwas alfa-liponowy jest produkowany przez nasz organizm, znajduje się w każdej komórce. Jest to przeciwutleniacz, który atakuje wolne rodniki w całym organizmie. ALA może przenikać przez błony komórek skóry, aby niszczyć wolne rodniki. Kwas alfa-liponowy jest często stosowany jako substancja, która może zlikwidować drobne zmarszczki i bruzdy, obkurczyć pory i nadać skórze zdrowy blask.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Zielona herbata posiada bogaty skład głównie dzięki obecności polifenoli, które odgrywają ważną rolę w walce z wolnymi rodnikami. Walka z wolnymi rodnikami jest istotna przy licznych dermatozach, dlatego zaleca się stosować kosmetyki do cery atopowej z tym ekstraktem. Wcześniejsze badania wykazały, że składniki zawarte w herbacie mogą zmniejszyć szkodliwy wpływ słońca, gdy jest stosowana miejscowo. Korzystanie z ekstraktu z zielonej herbaty w połączeniu z filtrem przeciwsłonecznym może przynieść podwójną dawkę ochrony skóry. Polifenole zawarta w produktach zawierających zieloną herbatę mogą również niwelować oznaki starzenia i zmniejszać zwiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek.

Retinol

Retinol stabilna forma witaminy A, które z łatwością penetruje warstwy skóry. Wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny w skórze, redukując zmarszczki. Retinol wpływa również na poprawę kolorytu skóry oraz redukcję przebarwień pigmentowych. Wielu dermatologów korzysta z różnych form witaminy C, np. tretinoiny w walce z przebarwieniami i trądzikiem.

W niektórych przypadkach korzystanie z produktów opartych na różnych formach witaminy A może spowodować przesuszanie i łuszczenie wierzchniej warstwy skóry – czyli naskórka. Zatem rozsądnym połączeniem takich produktów jest stosowanie balsamów lub kremów nawilżających i natłuszczających.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *