Starzenia skóry, a powstawanie suchości skóry

Starzenie sprawia, że skóra staje się znacznie bardziej sucha. Suchość skóry u osób starszych może być po prostu oznaką zmian skórnych związanych z wiekiem lub oznaczać podstawowe problemy medyczne.

Bardzo często zaburzenia hormonalne dają oznaki schorzenia w postaci np. przesuszającej skóry ust. Suchość skóry sama w sobie może prowadzić do powstania nieprzyjemnych powikłań. W takim przypadki kosmetyki nawilżające są niezbędne. Przesuszona skóra z objawami łuszczenia się lub powstawania charakterystycznych przezroczystych łusek może być oznaką poważniej dermatozy. Prawdopodobieństwo i intensywność występowania suchości skóry zależne jest między innymi przez środowisko, genetykę oraz pochodzenie etniczne.

Zazwyczaj kosmetyki nawilżające są w stanie zredukować suchość do tego stopnia, iż poziom syntezy kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny nie zostaje obniżony, dzięki czemu skóra pozostaje elastyczna. Kosmetyki nawilżające są niezwykle istotne ze względu na prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych, które tworzą warstwę ochronną skóry. Pamiętajmy, że nawilżenia skóry wpływają również na porost włosów oraz paznokci. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *