Starożytny Egipt – zaawansowana cywilizacja

Pytanie co wiemy, a raczej czego nie wiemy o starożytnym Egipcie. Wydaje nam się, że wiemy już wszystko. Egipcjanie byli cywilizacją żyjącą nad Nilem, która koncentrowała się na życiu religijnym i chowaniu swoich zmarłych…Czy to jest prawdą? Czy w zapatrzeniu w naszą „najwspanialszą ze wszystkich” cywilizację nie pomijamy ważnych faktów z zamierzchłej przeszłości?

Zdaje się, że fakty te naprawdę są dostępne naszemu poznaniu, musimy tylko otworzyć oczy i umysł.

W przedstawionych filmach naukowcy prezentują śmiałe tezy na temat datowania pozostałości po starożytnych Egipcjanach – ich zdaniem piramidy w Egipcie (nie tylko płaskowyż Giza) pochodzą z odległej przeszłości datowanej na około 11 000-10 000 przed Chrystusem.W filmie przedstawiono wiele ciekawych faktów, o których nie mieliśmy dotąd pojęcia. Warto zwrócić uwagę na teorie leczenia dźwiękiem przez Egipcjan. Nadal również nie wiemy, jak piramidy w ogóle powstały (ale o tym w następnym artykule).

W drugim filmie zwrócono uwagę na osiągnięcia technologiczne prastarej cywilizacji – baterię z Bagdadu, zdolności wielkiej piramidy do generowania prądu i żarówkę z Dendery. Bateria z Bagdadu i żarówka z Dendery zostały potwierdzone doświadczalnie przez fizyków. Dlaczego nie jesteśmy uczeni o tym w szkole? Ciekawe są również informacje o pozyskiwaniu prądu z naturalnych właściwości elektromagnetycznych Ziemi, które poznał już Tesla. Jednak został odcięty przez J.P. Morgana od funduszy, gdyż bankier nie spodziewał się wiele zarobić na energii pochodzącej z wnętrza ziemi, którą Tesla chciał w dodatku rozdawać za darmo.

Czy nie jesteśmy jednak prymitywną cywilizacją, która odkryła  prąd „na nowo” (?) dopiero w XIX wieku? Nasza wiedza medyczna do XIX wieku pozostawiała również wiele do życzenia… Do połowy XIX wieku większość lekarzy nie wierzyła w wynalezienia środków znieczulających i narkozy, do lat 70 XIX wieku lekarze z lenistwa walczyli o swoje prawo do „niemycia rąk” nie wierząc w bakterie i wirusy… Wielki postęp dokonał się dopiero przez ostatnie 100lat. Czy nasi przodkowie dysponowali już taką wiedzą dużo wcześniej, która z jakichś nieznanych przyczyn została zatarta?

Piramidy w Egipcie – pas pokoju

Zaawansowane technologie starożytnych Egipcjan

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *