Starcze plamy pigmentowe

Z wiekiem na naszej skórze powstaje coraz więcej plam pigmentowych. Nawet, jeśli są one nieszkodliwe i jesteś w stanie zamaskować je makijażem to zapewne chcesz je zredukować. Plamki te są zazwyczaj wywołane zbyt częstą i zbyt długą ekspozycją na słońce.

Występują one głównie na twarzy, rękach i szyi, ponieważ są to części ciała, które są narażone są na działanie słońca. Codziennie stosowany krem do skóry wrażliwej z silnym filtrem jest w stanie ograniczyć powstawanie takich zmian. Plamy starcze mogą różnić się wielkością oraz kolorem i mogą występować zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Pierwszym etapem pozbycia się plam starczych jest zrozumienie, czym są i skąd pochodzą. Plamy starcze nie są wywołane tylko przez wiek, choć pojawiają się w miarę starzenia się skóry, zwykle po 40-tym roku życia. Jednak w zależności od stopnia ekspozycji na słońce plamy mogą pojawiać się też dużo wcześniej.

W większości przypadków, plamy starcze są wywołane skupiskiem melaniny, którą organizm wytwarza w celu ochrony skóry przed promieniami UV. Usuwanie plam zawsze zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji, kupując krem do cery wrażliwej. Uwaga – zawsze szukajmy kremu z wysokim filrem UV. Przed przystąpieniem do usuwania plam, ważne jest, aby spotkać się z dermatologiem, by omówić, które metody niwelowania plam będą bezpieczne dla skóry.

Usunąć plamy możemy na trzy sposoby:

  • Stosując krem, który będzie w swoim składnie zawierał związki rozjaśniające skórę.
  • Złuszczając skórę do głębokości, na której są przebarwienia, w tym celu możemy użyć peelingu chemicznego, enzymatycznego lub lasera CO2.
  • Stosując mezoterapię igłową lub bezigłową zawierającą np. peptydy, które ograniczają syntezę melaniny, a jednocześnie rozpuszczają obecną melaninę w skórze.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *