Słońce i skóra

Ekspozycja na światło słoneczne jest największym winowajcą starzejącej się skóry. Z biegiem lat, światło ultrafioletowe (UV) uszkadza włóka elastyny i kolagenu występujące w skórze. Pogorszenie jakości włókien elastycznych skóry powoduje obwisanie oraz utratę sprężystości skóry i jej umiejętności samo-regeneracji. Na skórze łatwiej powstają siniaki, które także dłużej się utrzymują.

Słońce może wydawać się niegroźne w młodzieńczym wieku, ale skutki nadużywania światła słonecznego ukażą się w późniejszych latach naszego życia, kiedy to będziemy starać się odzyskać młodość aplikując drogi krem do skóry dojrzałej. Nic nie może całkowicie cofnąć szkód wywołanych przez słońce, mimo iż skóra ma właściwości samo-naprawcze. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć chronić się przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB. Zredukujemy wówczas oznaki starzenia się oraz ograniczymy prawdopodobieństwo powstawania zmian nowotworowych skóry, które występują najczęściej poprzez nadmierne opalanie.

Można opóźnić zmiany skórne ukrywając twarz pod nakryciem głowy i stosując preparaty z filtrem UV. Jednak równie ważne jest też używanie produktów, które odbudują uszkodzoną skórę po całym dniu na słońcu. Najlepszym rozwiązaniem jest regenerujący krem do skóry dojrzałej ze względu na jego mocno odbudowujące składniki oraz oczywiście ochronny krem do skóry dojrzałej.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *