Skuteczna ochrona przed odmrożeniem skóry

Jeżeli kiedykolwiek spędziłeś dłuższy czas w zimowym wietrze a Twoja skóra mocno się zaczerwieniła i odczuwasz ból, zdajesz sobie sprawę jak bardzo nieprzyjemne mogą być odmrożenia skóry. Gdy zimny wiatr wielokrotnie uderza w Twoją skórę działa niczym papier ścierny. Objawy są podobne jak w przypadku poparzeń słonecznych. Twoją najlepsza linia obrony przed odmrożeniami jest zapobieganie powstawania objawów.

 

Pamiętaj o trzech wskazówkach:

  • Stosuj balsam – Wykorzystanie grubej i tłustej warstwy, ochroni skórę przed wiatrem i zamknie w skórze wilgoć.
  • Używaj wazelinę – Wazelina jest doskonałym preparatem ochronnym. Wazelina nie tylko chroni skórę przed wiatrem, ale również powstrzymuje parowanie wody ze skóry
  • Noś ze sobą szalik – nie zawsze stosowanie kosmetyków ochronnych jest wystarczające, w niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie ochrony w postaci materiałowej bariery takiej jak szalik lub kominiarka.

 

Większość obrażeń od zimna jest niewielkie i mogą być leczone w zaciszu domowym. Niektóre mogą być cięższe i wymagają leczenia u dermatologa. Jeśli cierpisz na odmrożenia skóry zastosuj dobry balsam lub aloes w celu zregenerowania skóry.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *