Skóra mieszana? O tym musisz wiedzieć!

Jeżeli masz skórę mieszaną stosuj odpowiedni produkt dla danego jej obszaru. Często zdąża się, że musimy zamienić uniwersalne kosmetyki do skóry mieszanej na odrębne kremy do pielęgnacji skóry suchej oraz do pielęgnacji skóry tłustej. Pamiętaj, aby stosować krem nawilżający lub balsam na obszar skóry suchej. Na obszarze skóry tłustej może zastosować krem matujący. Bardzo często obszar okolic oczu jest najtrudniejszą partią skóry, o której musimy pamiętać W tym miejscu najlepiej zastosować silnie nawilżające serum o właściwościach przeciwstarzeniowych. Pamiętaj także, aby uważać przy nakładaniu kremu nawilżającego i balsamu w obszarze strefy przejściowej między skórą sucha, a tłustą

Regularne stosuj krem do cery mieszanej zawierający wśród składników aktywnych alfa- i beta-hydroksykwasy. Beta-hydroksykwasy są szczególnie przydatne dla skóry normalnej, tłustej i skłonnej do powstawania wyprysków, ponieważ nie tylko złuszczają powierzchnię skóry, ale także zwężają i odblokowują pory oraz zabijają bakterie wywołującej trądzik pospolity.

Wybierz najlepsze dla siebie produkty. Jeżeli borykasz się z jakąkolwiek dermatozą lub problemem związanym z cerą – nigdy nie oszczędzaj na produktach pielęgnacyjnych. Zwróć uwagę na skład, gdyż najdroższy krem nie musi oznaczać lepszego. Jednakże w wielu przypadkach inwestycja w dobry krem matujący lub w dwa-trzy kosmetyki do cery mieszanej może być finalnym rozwiązaniem Twoich problemów.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *