Sekret jej oczu – co one mówią?

Do kin właśnie wszedł film „Sekret jej oczu” Juana José Campanelli produkcji argentyńsko-hiszpańskiej. Brzmi jak telenowela? Być może, ale z pewnością nią nie jest. Film jest opowieścią o 25 latach życia bohaterów – emerytowanego agenta federalnego Benjamina Esposito oraz jego pięknej szefowej Irene. „Sekret jej oczu” otrzymał Oscara 2010 za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Benjamin po wielu latach postanawia powrócić do nierozwiązanej sprawy, która nie dawała mu spokoju. Była to sprawa brutalnie zgwałconej i zamordowanej młodej, pięknej dziewczyny. Morderca pozbawił życia nie tylko dziewczynę, ale również jej męża, dla którego była całym światem. Agent nie mogąc pogodzić się z faktem, że sprawa nie została rozwiązana zaczyna prywatne śledztwo, które będzie miało wpływ na całe jego życie.

Wzruszająca opowieść o konsekwencjach nie wykorzystanych okazji, odrzuconej miłości i bezpowrotnie utraconym czasie. O tym, że pociąg odjeżdża zawsze w jedną stronę i nie da się go zawrócić po kilkudziesięciu latach, kiedy człowiek jest już mądrzejszy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *