Rusztowanie naszej skóry

Elastyczność i rusztowanie naszej skóry jest zapewnione przez dwa ważne białka zwane elastyną i kolagenem. Jeżeli stosujesz jakikolwiek krem przeciw zmarszczkom zapewne to już wiesz. Białka te stanowią prawie 25 procent całkowitej masy białek naszego organizmu. Z wiekiem ilość tych białek znacznie maleje.

Wiedza, jak zwiększyć ilość tych białek w naszej skórze pomoże Ci zachować zdrowy i młodzieńczy wygląd Twojej skóry. Istnieje kilka bezpiecznych i skutecznych metod, które mogą pomóc zwiększyć produkcję elastyny i kolagenu. Pamiętaj o złuszczaniu skóry stosując krem z kwasami. Proces złuszczania obejmuje eliminację martwych komórek skóry z powierzchniowej warstwy skóry. To także stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny, co daje skórze bardziej młodzieńczy wygląd. Kolejno należy skorzystać z dobrodziejstwa, jakie oferuje witamina C (kwas askorbinowy). Witamina ta jest niezbędna w produkcji kolagenu i elastyny. Niedobór kwasu askorbinowego może osłabić włókna elastyny. Zalecana dawka witaminy C to jedna kapsułka 500 mg raz na dobę, aby pomóc utrzymać strukturę włókien utrzymujących naszą skórę. Pamiętajmy, aby jeść produkty zawierające dużą ilość witaminy C oraz stosować krem na dzień z witaminą C. Odpowiednim uzupełnieniem opisanych metod jest stosowanie odpowiednich białek oraz aminokwasów w naszej diecie, aby stymulować syntezę białek między innymi kolagenu i elastyny. Odpowiednia dieta bogata w aminokwasy i białka pomoże nam również uzyskać korzystniejszy stosunek mięśni i tłuszczu w naszym ciele, dzięki czemu skóra będzie bardziej napięta, pozbawiona cellulitu i rozstępów. Odpowiednie nawilżanie skóry oraz fotoprotekcja jest również ważna.

Zastosuj balsam oraz krem przeciw zmarszczkom o właściwościach nawilżających. Ochrona skóry polega na stosowaniu filtrów chroniących nas przez szkodliwym promieniowanie UVA i UVC, które może rozbić kolagen i elastynę.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *