Relacja z „Poznaj swoją skórę” na Salonie Wiosna

W dniach 21 i 22.02.2010 na warszawskiej Woli w hali Expo XXI odbyły się największe targi kosmetyki profesjonalnej w Polsce – Salon Wiosna 2010. Podczas targów firma Chantarelle przeprowadziła program badania parametrów skóry „Poznaj swoją skórę”. Badania prowadzone były za pomocą specjalistycznego, certyfikowanego sprzętu badawczego, mającego aż 10 specjalistycznych sond, za pomocą których można było zbadać różne parametry skóry pacjentek, które zgłosiły się na badania. Testy wykonywane były bezpłatnie i stanowiły element filozofii firmy na temat rzetelnych, profesjonalnych porad na temat doboru odpowiednich preparatów do cery udzielanych przez kosmetologa.

Kosmetolog badania przeprowadzała rozpoczynając od wywiadu, dzięki któremu zbierała dokładne informacje na temat nawyków związanych z pielęgnacją skóry w celu wychwycenia ewentualnych błędów w codziennej pielęgnacji. Następnie każda z pacjentek otrzymała specjalny kwestionariusz, na którym zapisywane były wyniki pomiarów, wskazania oraz wypisane przeciwwskazania do różnych zabiegów i składników aktywnych. Najczęściej badane parametry skóry to:

• pomiar elastyczności, nawilżenia, pigmentacji i poziomu natłuszczenia skóry
• diagnostyka keratynizacji i analiza wytwarzania sebum
• określenie typu i foto-typu skóry/pigmentacji oraz stopnia zaczerwienienia
• na podstawie otrzymanych wyników oraz analizy bezpośredniej będziemy udzielać dermo konsultacji w zakresie doboru kosmetyków do cery

Około 30% pacjentek nie wiedziało dokładnie, jaki ma typ skóry. Najczęstsze popełniane błędy to mylenie cery mieszanej z cerą tłustą, używanie kosmetyków do cery suchej zamiast do dojrzałej, mylenie trądziku pospolitego z początkowym stadium trądzika różowatego, a także nadmierne wysuszanie twarzy kosmetykami zawierającymi alkohol i silne, uczulające środki powierzchniowo czynne. Część pań dobrze rozpoznało swój typ cery, natomiast nie była świadoma, jakie natężenie mają cechy ich skóry – czy jest to cera normalna z tendencją do przetłuszczania się czy tłusta, sucha czy bardzo sucha. Jedna z pań miała tak suchą skórę, że myśleliśmy iż mamy kłopoty techniczne z jedną z sond urządzenia, okazało się jednak inaczej, tymczasem pacjentka sądziła, że jej „skóra jest normalna, a tylko czasem sucha.

Podczas trwania programu „Poznaj swoją skórę” uświadamialiśmy nasze pacjentki, że określenie parametrów naszej skóry jest bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Rozmaite schorzenia rozwijają się bowiem w organizmie bardzo powoli i często to właśnie skóra jest pierwszym elementem, który pokazuje nam, że w ustroju mamy do czynienia z nieprawidłowościami. Dodatkowo od właściwej pielęgnacji  zależy, jak skutecznie nasza skóra będzie chroniła się przez UVA/UVB, wiatrem, mrozem czy innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Przy prawidłowym programie pielęgnacyjnym nasza skóra ma szansę dłużej pozostać młoda, bez niechcianych przebarwień, zmarszczek czy utraty elastyczności.

Odczuwamy dużą satysfakcję z faktu, że badania skóry cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, kosmetolog Chantarelle praktycznie przez cały czas przeprowadzała testy skóry, a cała akcja zakończyła się sukcesem. Cieszymy się również, że na targi kosmetyczne przychodzą osoby najbardziej świadome potrzeb swojej skóry i zainteresowane różnymi metodami pielęgnacji, dlatego naszą akcję będziemy kontynuować na targach Salon Uroda, które są dedykowane Klientom indywidualnym.

[flagallery gid=3 name=”badania skory”]

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *