Przeciwutleniacze – najlepsze rozwiązanie w walce ze słońcem i starzeniem skóry

Przeciwutleniacze to substancje naturalne składające się z witamin i minerałów, które znajdują się w większości roślin w różnych ilościach. Mogą zabezpieczyć naszą skórę przed uszkodzeniem DNA przez wolne rodniki. Uszkodzone komórki skóry mogą przyspieszyć starzenie się skóry, powstawanie zmarszczek, wysuszenie, powstanie cieni pod oczami lub matowienie skóry.

Spożywanie żywności bogatej w przeciwutleniacze jest istotne nie tylko dla skóry, ale dla ogólnego stanu zdrowia. Przeciwutleniacze stosuje się także bezpośrednio na skórę. Przeciwutleniacze wykazujące największą aktywność to między innymi:

  • Olej Acai
  • Kwas alfa-liponowy
  • Ekstrakt z zielonej herbaty
  • Retinol
  • Witamina C
  • Koenzym Q-10 (koenzym Q-10)
  • Kofeina
  • Olej Acai

Jagody Acai, które pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej, są bogate w przeciwutleniacze – w większym stopniu niż inne owoce. Tłoczone na zimno jagody Acai pozwalają uzyskać olej, dzięki któremu można zmniejszyć oznaki starzenia wywołane przez niszczące promieniowanie UV. Mimo obróbki jagód, uzyskany olej posiada bardzo wysokie stężenia przeciwutleniaczy, zbliżone do poziomu świeżych owoców. Choć badania muszą jeszcze potwierdzić korzyści oleju Acai na skórze, jest on używany w maskach, kremach, środkach czyszczących, złuszczających peelingach, masłach do ciała oraz serumach.

Analizując jakikolwiek krem przeciw zmarszczkom można zaobserwować, że w ich składzie występuje przynajmniej jeden przeciwutleniacz. Bardzo często jest nim właśnie olej z Acai. Jeżeli w tej chwili spoglądasz na opakowanie swojego ulubionego specyfiku w pielęgnacji domowej i widzisz, że krem przeciwzmarszczkowy zawiera 5 czy nawet 6 substancji, które są naturalnymi przeciwutleniaczami to nie jest to chwyt reklamowy. Producenci kosmetyków umieszczają bardzo często kilka przeciwutleniaczy, które uzupełniają swoje właściwości, a jednocześnie wywołują efekt synergii działania.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *