Profilaktyka leczenie rogowacenia skóry

Prawie każdy pacjent z problemem rogowacenia naskórka odwiedzający gabinet dermatologiczny po postawieniu diagnozy decyduje się na kosmetyki nawilżające. Mocne nawilżenie i kremy z kwasami to najlepsze rozwiązanie w przypadku nadmiernego rogowacenia naskórka. W przypadku tego typu problemów należy zwrócić uwagę, aby stosować krem nawilżający na cięższej bazie, co umożliwi mocne nawilżenie.

Krem z kwasem lub zabiegi ze stężonym kwasem są również dobrym rozwiązaniem ze względu na nadmierne złuszczanie naskórka. Najbardziej popularnym składnikiem preparatów złuszczających są alfa-hydroksy kwasy, które zapewniają złuszczanie, ale jednocześnie napinają skórę stymulując do syntezy kolagenu i elastyny.

W przypadku zaburzenia rogowacenia skóry niezwykle ważna jest codzienna pielęgnacja, po kąpieli niezwykle ważne zaś jest stosowanie balsamu nawilżającego skórę. Bardzo często stosuje się balsam zawierający mleczan amonu, który działa jako środek utrzymujący odpowiednie nawilżenie skóry. Oczywistym wyborem jest stosowanie preparatów niezawierających zbędnych substancji takich jak barwniki lub substancje zapachowe, które mogą wywołać podrażnienie lub alergie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *