Dwie wersje prostej potrawki z krewetkami koktajlowymi

Potrawka jest smaczna i prosta. Czas wykonania to zaledwie 30minut. Podstawą dania może być zarówno ryż, jak i makaron. Jeżeli danie ma przypominać bardziej spagetti wówczas bierzemy makaron, jeśli paelle – ryż.

Będziemy potrzebować paczki krewetek koktajlowych(ewentualnie bukietu owoców morza), cebuli, bulionu i koncentratu pomidorowego, 4 pomidorów, sera żółtego oraz przypraw: spagetti – bazylii, oregano, czosnku (mogą być ząbki czosnku) oraz pieprzu i soli lub kurkumy, szafranu w przypadku paelli z krewetkami. Cebulę obieramy, drobno kroimy i podsmażamy na oliwie z oliwek, możemy trochę ją również poddusić. Dodajemy zamrożone krewetki i dusimy, a następnie podsmażamy (według uznania). Pomidory kroimy drobno, w międzyczasie przygotowujemy pół szklanki bulionu (może być kostka z oliwą z oliwek) i rozpuszczamy w nim dwie duże łyżki koncentratu pomidorowego. Jeżeli potrawa ma być paella robimy więcej samego bulionu, gdyż ryż wsypujemy bezpośrednio do potrawki, żeby w ten sposób się ugotował.

Całość dusimy pod przykryciem do uzyskania jednolitej konsystencji przez około 10 minut. Następnie dodajemy ryż lub makaron oraz przyprawy. Do paelli dodajemy kurkumy lub szafranu (bardziej pasuje to drugie), natomiast do spagetti sporo czosnku i innych przypraw. Do paelli można dodać jeszcze oliwki i innych warzyw według uznania. Na wierzch dania dajemy ser, który na chwilę pozostawiamy do rozpuszczenia się. Do spagetti dodajemy oliwki jako osobny dodatek,  gdyż zakłócą smak dania. Potrawę posypujemy świeżą pietruszką. Bon apettit!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *