Poprawa wyglądu – poprawa samopoczucia. Odbuduj kolagen od wewnątrz

Do odbudowy kolagenu i elastyny w skórze, stosujemy kosmetyki przeciwzmarszczkowe, które zawierają przeciwutleniacze, peptydy biomimetyczne oraz różnorodne czynniki wzrostu, jakie zwiększą poziom kolagenu i elastyny w skórze oraz zwalczają stres oksydacyjny. Dobry krem na dzień powinien również zawierać retinol, który stymuluje produkcję komórek i pomaga uzyskać mocniejszy, młodszy wygląd skóry.

Zwróćmy uwagę, aby nasze kosmetyki przeciw zmarszczkom posiadały filtr słoneczny, gdyż jest on stosowany nie tylko dla uniknięcia oparzeń. Promieniowanie UVA i UVB mogą osłabić system wsparcia skóry kolagenu i elastyny, co przyspiesza proces starzenia się skóry. Chroń skórę i utrzymuj cerę w dobrym stanie stosując krem na dzień z filtrem UV.

Jedz zdrowo i wyglądaj młodo. Nasz dieta to ważne paliwo dla ciała i umysłu. Gdy wybieramy produkty złej jakości dające puste odżywczo kalorie, to wówczas odczuwamy gorsze samopoczucie, zmęczenie, a nawet przygnębienie. Podobne efekty możemy zauważyć na naszej skórze. Spróbujmy jeść żywność bogatą w składniki wspomagające tworzenie kolagenu, czyli pokarm zapewniający odpowiednią ilość aminokwasów (jaja, ziarna i nasiona), przeciwutleniaczy, które hamują uszkodzenie kolagenu (granaty, jagody, pomidory) oraz dobrych tłuszczów (orzechy, avocado, nasiona). Ponadto, należy unikać ekspozycji na słońce, papierosów, alkoholu, leków, pestycydów, toksyn i stresu, które przyczyniają się do utraty kolagenu i ostatecznie postarzają nasz wygląd skóry.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *