Podróże w czasie są możliwe?

W 2003 roku miała miejsce niesamowita i bezprecedensowa historia w dziejach giełdy nowojorskiej. Pewien 44 latek inwestując 800 dolarów wygrał sumę 35 milionów dolarów w bardzo krótkim czasie. Jak to możliwe? Oto jego historia:

„Agenci federalni aresztowali inwestora, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy odniósł na Wall Street spore sukcesy pomnażając swój majątek z 800 dolarów do 350 mln dolarów. Aresztowany inwestor twierdzi, że jest podróżnikiem w czasie i przybył z roku 2256, urzędnicy SEC uważają, że ma dostęp do tajnych informacji.

Źródła zbliżone do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (Security Exchange Comission – SEC)  poinformowały, że 28 stycznia aresztowano 44-letniego Andrew Carlssina, który w ciągu zaledwie dwóch tygodni zdołał pomnożyć swój majątek z 800 dolarów do 350 mln dolarów grając na Wall Street. Zatrzymany inwestor twierdzi, że jest podróżnikiem w czasie i stąd wiedział, w jakie spółki inwestować. Zdaniem przedstawicieli SEC inwestor posiadał dostęp do tajnych informacji. Każda inwestycja Andrew Carlssina przynosiła krociowe zyski, a to nie może być czyste szczęście – twierdzą przedstawiciele SEC. Jedynym logicznym wyjaśnieniem dla SEC jest tzw. insider-trading (wykorzystywanie tajnych informacji), który jest zabroniony.

W ostatnich czasach koniunktura na Wall Street nie jest zbyt sprzyjająca i inwestorzy grający na akcjach nie mogą pochwalić się dobrymi wynikami. Tymczasem Andrew Carlssin przeprowadził 126 bardzo ryzykownych transakcji i każda przyniosła mu niesamowite zyski. Co za dużo, to nie zdrowo – tak mówi stara maksyma – cała seria udanych transakcji zwróciła na inwestora uwagę SEC. Zauważyli oni m.in., że jeśli kurs spółki wzrastał z powodu informacji o przejęciu lub jakiegoś technologicznego osiągnięcia, Andrew Carlssion wiedział już o tym wcześniej. Po zatrzymaniu inwestora-szczęściarza jego jedynym wyjaśnieniem serii sukcesów giełdowych była opowieść o podróży w czasie. Według jego informacji doświadczamy teraz jednego z najgorszych dla akcji okresów w historii. Aby zwiększyć swoją wiarygodność Andrew Carlssion zaoferował kilka historycznych faktów w rodzaju miejsca pobytu Osamy bin Ladena lub sposobu leczenia AIDS. W 2003 roku podróżnik w czasie nagle zniknął.”

Niektórzy twierdzą, że podróżnik w czasie żyje sobie w spokoju gdzieś w okolicach Toronto, nikt nie może jednak tego potwierdzić. Tutaj można przeczytać o tej dziwnej historii w Wikipedii. Zatem czy możliwe są podróże w czasie? Poniżej zamieszczamy jeszcze fragment filmu z lat 30 z Charlie Chaplinem pt. Cyrk, w którym na jednej ze scen widać kobietę…rozmawiającą przez telefon komórkowy?

Źródło cytatu: Bankier.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *