Pielęgnacja twarzy Europejczyków

Odpowiednie nawilżenie jest niezwykle ważne w pielęgnacji każdej skóry. Najlepsze produkty nawilżające twarz odżywiają i regenerują, zapobiegają wysuszaniu łuszczącej się skóry.

Dobre nawilżenie jest też bardzo istotne w przypadku dermatoz, dlatego też każdy porządny krem do skóry atopowej ma silne właściwości nawilżające. Europejki w swej pielęgnacji codziennej preferują produkty nawilżające o naturalnym składzie. Powszechnym zabiegiem w naszej kulturze jest stosowanie naturalnych olejków bezpośrednio na skórę. W Ameryce taka praktyka jest rzadko spotykana. A stosowanie tego typu olejów ma wiele zalet. Przede wszystkim bardzo szybko wchłaniają się przez skórę, czyli w krótkim czasie zwiększają jej nawilżenie. Kolejnym ważnym powodem dla stosowania olejków jest ich pochodzenie i właściwości – wiele olejków np. olej z drzewa herbacianego, nie tylko nawilża, posiada również silne właściwości przeciwzapalne, antyutleniające oraz przeciwtrądzikowe. Zatem łatwo można nim zastąpić krem do skóry atopowej lub trądzikowej.

Serum do twarzy to jeden z najważniejszych produktów w Europejskiej pielęgnacji skóry. Te wyspecjalizowane produkty są stosowane często przez większość kobiet na naszym kontynencie. Serum wspomaga ochronę i regenerację po działaniu zewnętrznych czynników. Należą do nich np.: promieniowanie UV, smog, dym i inne zagrożenia ze strony środowiska, które wytwarzają wolne rodniki wpływające na starzenie skóry. Mimo, iż serum nie jest aż tak popularne w krajach Ameryki, większość składników aktywnych zawartych w tych produktach jest właśnie pochodzenia poza europejskiego. Mowa tu u wyspecjalizowanych czynnikach wzrostu, peptydach, białkach, jakie sprowadza się z Azji, Afryki i obu Ameryk.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *