Pielęgnacja skóry typowej Europejki

Pielęgnacja skóry przez typową Europejkę składa się z jednej podstawowej zasady: być naturalnym. Europejczycy coraz częściej wybierają na przykład krem przeciw zmarszczkom z naturalnymi składnikami. Ich pierwsze zetkniecie z kosmetyczką ma miejsce w dość młodym wieku, ale mimo to stosowane kosmetyki są ograniczone do minimum. Wiele Europejek dąży do opóźnienia powstawania zmarszczek korzystając z odmładzających naturalnych zabiegów, fryzury, szykownego stroju.

Dokładny demakijaż to pierwsza obrona przed przedwczesnymi zmarszczkami. Środki czyszczące obecne w Europie wykorzystują składniki, które są coraz bardziej naturalne. Preferowane środki do demakijażu posiadają bogaty skład, kremowo-mleczną konsystencje, np. popularne są mleczka z dodatkiem koziego mleka.

Chociaż środki stosowane w Europie są czasami trudne w aplikacji to ze względu na łagodność i naturalność są wybierane znacznie częściej niż ich amerykańskie odpowiedniki. W Europie popularne są też produkty typu krem przeciw zmarszczkom z dodatkiem kwasu, które zapewniają łuszczenie martwego naskórka, a tym samym stymulują syntezę kolagenu i redukują płytkie zmarszczki.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *