Pielęgnacja skóry atopowej latem

Miesiące letnie oraz wakacje mogą być bardzo trudne dla pacjentów z atopowym zapaleniem skóry. Chlor, ciepło i wilgotność może prowadzić do nawrotów choroby. Ponadto niebezpieczne jest nieprzestrzeganie schematów pielęgnacji skóry podczas podróży i nieprzemyślane korzystanie z preparatów kosmetycznych dostępnych w hotelowych pokojach. Dlatego tak ważne jest, aby zabierać ze sobą własne kosmetyki do cery atopowej.

 Oto kilka rad, które pomogą utrzymać pod kontrolą skórę atopową w letnim upale:

  • Dobrze opłucz skórę po kąpieli. Chlor i słona woda może wysuszyć skórę. Prysznice po kąpieli w chlorowanych basenach mogą pomóc zachować naturalny skład skóry.
  • Unikaj wanny z hydromasażem w obcym miejscu. Pęknięcia i szczeliny w skórze atopowej mogą wpływać na zarażenie się w jacuzzi bakteriami Staphylococcus i Pseudomonas. Bezpiecznie jest unikać kontaktu z jacuzzi nawet jeżeli jesteśmy zapewnieni przez obsługę hotelową o jego czystości. Jeżeli jednak zdecydujemy się na skorzystanie z wanny pamiętajmy, iż kosmetyki do cery atopowej – o właściwościach antybakteryjnych i przeciwzapalnych – zastosowane po kąpieli mogą zabezpieczyć nas przed potencjalnymi problemami.
  • Weź ze sobą własne kosmetyki do cery atopowej. Niektóre mydła i żele pod prysznic dostępne w hotelach i kurortach są wręcz niebezpieczne dla skóry atopowej. Mogą przesuszać i podrażniać skórę, dlatego tak istotne jest zabranie ze sobą własnych, sprawdzonych produktów myjących oraz obowiązkowo zapakuj do walizki pozostałe kosmetyki do cery atopowej.
  • Pamiętaj, aby krem do cery atopowej, który stosowaliśmy zimą zamienić na krem dedykowany na okres letni.
  • Chroń skórę przed słońcem. Pamiętajmy też o stosowaniu odpowiedniego okrycia skóry głowy.
  • Bezwzględnie istotny jest krem do cery atopowej z silnym filtrem przeciwsłonecznym. Filtr powinien zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Pamiętaj o regularnym nakładaniu kremu w ciągu dnia. Jednorazowe zastosowanie go rano jest stanowczo niewystarczające.
  • Nie mieszajmy doustnych sterydów oraz słońca. Doustne sterydy mogą w znaczny sposób zwiększyć wrażliwość skóry na światło, dlatego tak ważne jest unikanie słońca oraz wszelkich zabiegów laserowych.
  • Ograniczajmy zabiegi kosmetyczne, które mogą podrażnić skórę. Wiele zabiegów oferowanych przez gabinety SPA dla naturalnej zdrowej skóry są korzystne dla zdrowej cery. Jednak przy skóra atopowa może być podrażniona.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *