Owoce Acai – aloes XXI wieku

Obecnie na naszych stołach coraz częściej pojawia się zdrowa żywność ekologiczna, a w naszych łazienkach krem bez parabenów i syntetycznych składników. Coraz bardziej popularne są też egzotyczne rośliny, o których nasi dziadkowie nigdy w życiu nie słyszeli. Taką rośliną są jagody acai, które zyskały rangę jednych z najważniejszych roślin wykorzystywanych w dietetyce oraz kosmetologii. Owoce acai mają zróżnicowany skład chemiczny, zawierają znaczącą ilość węglowodanów, lipidów i białek oraz sporo minerałów takich jak potas, wapń, fosfor, żelazo, sód, magnez, cynk, miedź, fosfor i siarka). Ponadto acai zawierają antocyjany, czyli związki organiczne należące do grupy flawonoidów, które uważa się za składnik wykorzystywany w walce z reaktywnymi formami tlenu.

W ekstrakcie z owoców acai obecne są też garbniki, karotenoidy, lignany, sterole oraz witaminy A, C, E i witaminy z grupy B. Owoce acai są tez bogate w resweratrol, kwas asparaginowy, glutaminowy, arachidowy oraz oleinowy. Kupując krem bez parabenów o działaniu antyoksydacyjnym zwróć uwagę czy Twój ulubiony preparat zawiera w swoim składzie ekstrakt z owoców acai.

Liczne badania przeprowadzone na ekstrakcie z owoców acai potwierdzają ich właściwości przeciw-utleniające i ochronne przed fotostarzeniem skóry. Kremy zawierające ekstrakt acai mają również silne właściwości przeciwstarzeniowe ze względu na działanie polifenoli zawartych w produkcie. Polifenole potrafią także hamować enzymy, takie jak kolagenaza, które odpowiadają za degradację właściwej struktury skóry. Ekstrakty z acai pełnią również funkcje wspierającą w walce z licznymi dermatozami ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *