Omlet zawsze udany!

Istnieje kilka dań, niezawodnych pewników, których po prostu nie da się zepsuć, a co lepsze sposób jego przyrządzania jest mnóstwo. Otóż tak jest właśnie z omletem, który mimo wielu błędów kucharskich wychodzi zawsze dobrze, pomijając oczywiście błędy w stylu braku jajek w jego składzie.

Nie rozwodząc się nad kwestią omletu dłużej niż się go robi, podamy kolejny przepis, który wychodzi zaskakująco dobrze, a co ważniejsze bez brudzenia zbędnych naczyń. Do miski wbijamy 4 jajka w całości, dodajemy łyżkę mąki, małą łyżeczkę proszku do pieczenia oraz małą łyżkę masła. Całość roztrzepujemy ubijaczką lub mikserkiem do cappucino. Rozgrzewamy patelnię i wlewamy masę. Dodajemy trochę soli i pieprzu oraz pokrojoną szynkę i opcjonalnie cienko pokrojone pomidory. Gdy omlet się zetnie z jednej strony, odwracamy go i dodajemy ser żółty starty lub w paseczkach.

Istnieje również wersja hiszpańska tego popularnego dania, ale robi się ją znacznie dłużej. Różnica jest taka, że przed dodaniem masy „omletowej” podsmażamy surowe bardzo cienko pokrojone (po uprzednim obraniu) ziemniaki z cebulką. Trwa to około 10 min, po czym dolewamy masę jajeczną. Voila!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *