Oliwa z oliwek, do sałatki i dla skóry!

Oliwa to produkt znany każdemu z nas z naszej kuchni. Olej pozyskiwany z Olea Europae jest również bardzo często wykorzystywany w kosmetologii, zawierają go liczne produkty takie jak krem z kwasami, balsam nawilżający czy bogate serum regenerujące skórę.

Oliwa z oliwek często jest stosowana jako uzupełnienie procesów złuszczających dla skóry, a tym samym poprawia jej wygląd. Złuszczanie usuwa martwe komórki i zanieczyszczenia, reguluje grubość warstwy rogowej i zwiększa dotlenienie komórek. Stosowanie różnych form oliwy z oliwek pomaga przywrócić normalne fizjologiczne tempo eliminacji martwych komórek. Łagodzi i przynosi skórze ulgę, pozostawiając ją gładszą i bardziej promienną.

W kosmetologii wykorzystuje się oliwę o najwyższej jakości, oznacza to, że taki produkt zawiera bogactwo witamin, minerałów oraz innych składników odżywczych. Witaminy obecne w oliwie takie jak A, B, C, E świetnie przenikają w głąb skóry. Oliwa dzięki swojej biozgodności ze skórą świetnie odbudowuje sebum skóry. Jednocześnie jest to wspaniały składnik preparatów dedykowanych licznym dermatozom.

Kremy z dodatkiem oliwy znajdują swoje zastosowanie w walce z między innymi łuszczycą i wieloma formami trądziku. Łagodzące właściwości tych produktów są idealne również dla skóry wrażliwej oraz atopowej i alergicznej. Bardzo często oliwę wykorzystuje się w leczeniu odmrożeń, na które jesteśmy narażeni w okresie zimy. Działanie przeciw-utleniające oliwy wykorzystuje się w preparatach dla niemowląt i dzieci.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *