Olejek sezamowy

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe coraz częściej zawierają duża ilość składników poprawiających jakość naszej skóry, jednym z takich składników jest olejek sezamowy. Ten wyjątkowy składnik posiada liczne właściwości wykorzystywane w wielu kategoriach produktów kosmetycznych.

Działanie antyoksydacyjne to jedna z głównych jego właściwości. Zastosowanie przeciwutleniające olejku sezamowego jest możliwe dzięki obecnych w nim sezaminie i sesamolinie. Są to dwa silne przeciwutleniacze. Obecny w olejku tokoferol również wpływa na zwiększenie przeciwutleniających właściwości.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe zawierające olej sezamowy tworzą na skórze film, który ma działanie regeneracyjne i przeciwstarzeniowe. Powstający na skórze film wpływa również na silne nawilżenie skóry. Większa część wody ucieka ze skóry w wyniku zaburzeń sebum, czyli warstwy lipidowej skóry. Odbudowane sebum szybko i intensywnie poprawia jakość skóry. Obecny w olejku kwas linolowy wpływa na zagęszczenie skóry, tym samym na odpowiednie nawilżenie naskórka.

Starzejąca się skóra wymaga od preparatów kosmetycznych takich właściwości, które zapewniają kosmetyki przeciwzmarszczkowe z olejem sezamowym. W wyniku działania reaktywnych form tlenu następują liczne procesy starzeniowe, a jednym z głównych objawów starzenia jest utrata nawilżenia ze względu na zaburzenia sebum skóry. Olejek sezamowy może być stosowany, jako dodatek do kremów i balsamów, ale równie dobrze może też być stosowany, jako pojedynczy składnik. Wiele kobiet zamiast stosowania wieloskładnikowych balsamów, używa czyste olejki, które tworzą na wiele godzin lipidową barierę na skórze.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *