Odbudowująca witamina A

Witamina A ma bardzo duże znaczenie dla naszej skóry. Pierwsze i najdotkliwsze objawy niedoboru występowania witaminy A to występowanie suchej, łuszczącej się skóry. Częsta jest również utrata sprężystości oraz blasku skóry. Dzieje się tak dlatego, że witamina A jest niezbędna dla podtrzymania i naprawy tkanki skórnej.

Skuteczną formą uzupełniania obecności witamin w skórze są odpowiednie preparaty do pielęgnacji domowej. Zazwyczaj kosmetyki do skóry dojrzałej posiadają w składzie zwiększoną ilość witaminy A. Wynika to z dużego zapotrzebowania na tę witaminę w okresie po 30. roku życia. Badania wykazują, iż witamina A posiada właściwości redukujące objawy łuszczycy oraz trądziku, stąd bardzo często zawierają ją kosmetyki na trądzik lub łuszczycę.

W naszej diecie nie może zabraknąć potraw zawierających wysoką zawartość tej witaminy, czyli m.in.: warzywa (brokuły, pomidor, papryka, czerwona, marchew), owoce (brzoskwinie, śliwki), mięso i jego przetwory (wątroba wieprzowa), tłuszcze, mleko i jego przetwory (masło, margaryna, sery dojrzewające), ryby (łosoś, makrela wędzona) i jaja.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *