Objawy kliniczne trądziku odwróconego

Choroba zaczyna się od bolesnych guzków zapalnych, ropni a następnie powstawaniu zwłóknienia tkanek. Typowe obszary dotknięte chorobą obejmuje pachy, pachwiny oraz okolice odbytu. Okolice pod piersiowe oraz miejsce powstawania fałd skóry z powodu otyłości mogą być również narażone na powstawanie objawów. W późniejszym czasie mogą pojawiać się przerostowe blizny, którym często towarzyszy nieprzyjemny zapach.

Ból jest głównym objawem trądziku odwróconego. Jakość bólu opisana przez pacjentów była różna, gorąco, pieczenie, zwiększone ciśnienie, rozrywanie, napięcie, pulsujący ból. Większość dolegliwości jesteśmy w stanie zneutralizować dzięki terapii leczniczej uzupełnionym o kosmetyki na trądzik. Trądzik odwrócony jest przewlekły, nawracający, to choroba zapalna wypływająca negatywnie na jakość życia. Bardzo często chorobie tej towarzyszy ciężkie depresje wywołane powstawaniem objawów okolicach intymnych, co wpływa na życie intymne chorych.

W trądziku odwróconym niezwykle ważne jest rozpoznanie kliniczne. Istnieją specjalne klucze zawierające odpowiednie objawy. Jeżeli wszystkie kryteria są spełnione możemy postawić diagnozę. Istnieje wiele metod oznaczania faz choroby dwie główne to metoda Hurleya ora Sartoriusa. Niestety metoda Hurleya w codziennej praktyce klinicznej nie spisuje. Oczywiście po rozpoznaniu schorzenia włączyć możemy odpowiednie leki oraz pielęgnację domową taką jak krem na trądzik lub kosmetyki do skóry wrażliwej o właściwościach przeciwzapalnych i antybakteryjnych. Należy jednak pamiętać ze sam krem na trądzik czy kosmetyki do skóry wrażliwej nie są w stanie wyleczyć choroby i należy zawsze w pierwszej kolejności zastosować leki lub zabiegi terapeutyczne.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *