Nawilżające składniki w kosmetykach dla skóry suchej

Kosmetyki dla skóry, suchej, przesuszonej zawierają aktywne składniki zapewniające natychmiastowe i długookresowe nawilżenie. Do składników, które wnikają w głębsze warstwy skóry i dzięki temu skutecznie ją nawilżają należą:

  • Glicerol – który wnika w głębokie warstwy skóry oraz wspomaga procesy metaboliczne skóry.
  • Glikol propylenowy – alkohol, który poza właściwościami nawilżającymi często stosowany jest w kosmetykach do skóry suchej w celu rozpuszczenia w wodzie związków trudno rozpuszczalnych. Zastosowane tego związku zwiększa penetrację skóry dla innych składników jednak często wpływa negatywnie na lipidową barierę ochronną.
  • Pantenol – alkohol o właściwościach ochronnych i regeneracyjnych. Często stosowany w produktach łagodzących poparzenia słoneczne oraz mechaniczne uszkodzenia skóry. Często stosowany również w kosmetykach do skóry suchej głowy.
  • Kwas mlekowy – kwas z grupy alfa-hydroksykwasów o właściwościach nawilżających, składnik naturalnego czynnika nawilżającego NMF. Wpływa na wzajemne przyleganie komórek naskórka i ułatwia ich złuszczanie. W zbyt dużym stężeniu może mieć właściwości drażniące.
  • Kwas glikolowy – kolejny kwas z grupy alfa-hydroksykwasów. Charakteryzuje się głównie właściwościami złuszczającymi.
  • Mocznik – intensywne działanie higroskopijne, poprawia naturalne właściwości wiązania wody.

Więcej informacji na stronie https://www.chantarelle.pl/

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *