Najczęściej stosowane kosmetyki do cery atopowej

W przypadku terapii AZS (atopowego zapalenia skóry) najczęściej zalecane są produkty hydrofobowe i emolienty na bazie maści. Czasami te środki mogą wydawać się zbyt tłuste do codziennego użytku w takiej sytuacji stosuje się lżejsze kosmetyki do cery atopowej jednak wiąże się to z osłabionym efektem nawilżającym preparatów wynikający ze słabszego efektu okluzyjnego preparatów.

Najnowsze kosmetyki do cery atopowej o właściwościach nawilżających są oparte na lipidach w szczególności ceramidach zmiękczających mających na celu naprawę prawidłowego funkcjonowania warstwy rogowej utraconej na skutek atopowego zapalenia skóry.

Kosmetyki do cery atopowej w wielu przypadkach zawierają mocznik. Mocznik posiada właściwości zmiękczające i nawilżające. Częstym uzupełnieniem tych preparatów są alfa-hydroksy kwasy, a w szczególności kwas mlekowy, który pomimo swych właściwości złuszczających również silnie nawilża skórę. Połączenie kwasu mlekowego i 10% mocznik daje wspaniałe efekty w szczególności w trudnych przypadkach silnie pękającej skóry u dzieci. Częstym zabiegiem jest stosowanie płynu burowa o silnych właściwościach sciągających i przeciwzapalnych.

Więcej informacji na stronie https://www.chantarelle.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *