Moc preparatów z kwasami

Znamy wiele kwasów stosowanych w kosmetyce. Najbardziej popularne to kwas mlekowy, migdałowy, salicylowy, glikolowy. Wśród nowości pojawiają się kwas azelainowy, laktobionowy, glukonolakton, kwas fitowy, szikimowym czy ferulowym.

Działanie peelingu na bazie kwasów z zasady jest znacznie silniejsze niż działanie takich preparatów jak krem z kwasami. Podczas zabiegu peelingiem chemicznym można nim uzyskać szybszy i mocniej efekt, jednak czy oznacza to że jest lepszy? Kosmetyki z kwasami zawierają znacznie niższe stężenie danego kwasu niż peelingi chemiczne, co wynika z możliwości podrażnień, które niesie za sobą wysoko stężony kwas. Każda firma która produkuje krem z kwasami mogłaby znacznie zwiększyć właściwości peelingujące swoich produktów, nie wiązało by się to nawet ze znacznie większą kwotą, jednak istnieje obawa że większość z nas mogłaby doprowadzić do powstawania znacznych powikłań skórnych.

Decydując się na zabieg lub zakup kremu z kwasami zastanówmy się, jakie przesłanki kierują twoją decyzją i czy na pewno jest ci potrzebne intensywne rozwiązanie w postaci peelingu chemicznego.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *