Młoda Mama – bezpłatne warsztaty dla Mam

Powszechnie sądzi się, że przez urodzenie dziecka niemal automatycznie matki nabierają kompetencji rodzicielskich, że okres wczesnego macierzyństwa to niekończące się pasmo szczęścia. Młodym mamom nie wypada narzekać, skarżyć się, złościć. Nowa rola matki to oprócz wielu radości także trudności, stres, zmagania się z wieloma problemami, zmęczenie. „Młode mamy często zostają same z wieloma trudnościami, nie zawsze mają oparcie, często też nie mają komu opowiedzieć o swoich wątpliwościach i lękach” – mówi Monika Ciechomska, pomysłodawczyni miejsca, gdzie młode mamy mogą uzyskać wsparcie.

Pani Monika założyła miejsce, gdzie odbywają się spotkania z innymi młodymi mami, prowadzone przez psychologów. To także okazja by przełamać codzienną rutynę obowiązków i opieki nad dzieckiem.  Na warsztatach mamy będą miały możliwość podzielenia się codziennymi problemami, dzięki czemu po zajęciach młode mamy będą miały większe zaufanie do swoich kompetencji macierzyńskich, będą  bardziej pewne siebie, nabędą wiedzę dotyczącą rozwoju dziecka, nauczyły się jak lepiej dogadywać się z dzieckiem.

Zajęcia „Młoda Mama” kierowane są do kobiet – młodych mam, przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Mamy mogą przychodzić z niemowlętami do 1 roku życia. Zajęcia odbywają się w sali wyposażonej w sprzęty do pielęgnacji niemowląt. Zajęcia są całkowicie bezpłatne i odbywają się na warszawskim Żoliborzu.
W ramach programu odbędzie się 6 spotkań po 3 godziny. Najbliższe terminy: 25 marzec, spotkania w czwartki, w godz.12.00-15.00, 02 kwietnia, spotkania w piątki, w godz.11.00-14.00

Szczegóły na: www.pomocrodzicom.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *