Mimika twarzy a starzenie

Nadmierna mimika oraz niewłaściwa pozycja podczas snu może wpływać na pogorszenie stanu naszej skóry. Kiedy skóra traci swoją sprężystość to grawitacja powoduje szereg zmian na naszej twarzy. Zauważamy coraz mocniejsze opadanie brwi i powiek, coraz większe luzy pod policzkami i szczęką, nie wspominając o bardziej rozciągniętym płatku ucha.

Bruzdy oraz płytkie zmarszczki, powstałe na skutek nadmiernej mimiki twarzy, zaczynają być coraz bardziej widoczne, gdy skóra zaczyna tracić swoją elastyczność, a dzieje się to zazwyczaj około 30-40 roku życia. Powstające bruzdy mogą być umiejscowione na czole w postaci poprzecznych linii lub pionowo w okolicach nosa i warg lub między nosem, a górną wargą. Dlatego tak ważna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa i kosmetyki do skóry dojrzałej.

Jeżeli jesteś w wieku 50+ stosuj krem do cery dojrzałej, aby zniwelować powstałe przez lata bruzdy. Jednak częstokroć jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Oczywiście dobrze dobrany krem dla cery dojrzałem będzie doskonałym uzupełnieniem zabiegów estetycznych. Jednak sam w sobie krem na noc i na dzień powinien być stosowany już w wieku 20-25 lat (oczywiście w tym przypadku stosujemy krem do cery młodzieńczej), kiedy to zachodzą w skórze pierwsze deficyty struktury budulcowej, na jaką składają się włókna kolagenu i elastyny.

Bruzdy pojawiające się podczas snu powstają poprzez niewłaściwe umieszczanie głowy na poduszce i mogą stać się bardziej widoczne w 30-40-tym roku życia. Zmarszczki, które najczęściej powstają na skutek niewłaściwej pozycji tj. np. spanie na brzuchu to zmarszczki myśliciela, czyli poprzeczne bruzdy znajdujące się między linią brwi i włosów. Istotnym rozwiązaniem, oprócz zabiegów medycyny estetycznej oraz stosowania preparatów pielęgnacyjnych takich jak krem do skóry dojrzałej, jest zmiana pozycji snu na spanie na plecach.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *