Mimika a zmarszczki

Wielu z nas próbuje walczyć ze zmarszczkami mimicznymi wykorzystując krem do cery dojrzałej, jednak jest to swoista walka z wiatrakami.

Zmarszczki w kącikach oczu „kurze łapki”, głęboka bruzda między brwiami „lwia zmarszczka”, czy tez poziome zmarszczki nad górną wargą „zmarszczki palacza” lub „kod kreskowy” uważa się za zmarszczki mimiczne spowodowane przez małe skurcze mięśni.

Przez całe życie nabywamy pewnych nawyków gestykulacji i podobnie dzieje się z naszą twarzą. Zazwyczaj jest to marszczenie czoła lub brwi, mrużenie oczu czy intensywny uśmiech.

Co możesz m.in. zrobić, aby zniwelować efekt mimiki: nosić okulary lub soczewki korekcyjne, aby uniknąć mrużenia oczu od słońca lub krótkowzroczności. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie toksyny botulinowej, która w odpowiedni sposób „paraliżuje” mięsień w miejscu podania, dzięki czemu dany obszar twarzy jest pozbawiony negatywnie wpływającej mimiki. Niewiele osób wie, że toksyna botulinowa jest stosowana również w leczeniu migren oraz nadpotliwości.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *