Lukrecja – słodycz dla naszej skóry

Lukrecja – roślina wykorzystywana w kosmetologii i medycynie posiada wyjątkowe właściwości. Lukrecja jest składnikiem wielu produktów kosmetycznych. Zazwyczaj do produkcji kosmetyków takich jak np. krem do cery atopowej wykorzystuje się ekstrakt z korzenia lukrecji.

Korzeń lukrecji zawiera wiele składników odżywczych i przeciwutleniaczy, dzięki czemu jest bardzo znany przy produkcji produktów kosmetycznych. Po pierwsze – właściwości przeciwzapalne pozwalają pomóc w leczeniu chorób skóry, takich jak: trądzik różowaty, zapalenie skóry i łuszczyca. Lukrecja w kosmetykach może pomóc zmniejszyć zaczerwienienie skóry, stan zapalny, przyczyniając się do stworzenia bardziej zrównoważonego kolorytu skóry. Dlatego cierpiąc na problemy skóry atopowej dobrze jest zaopatrzyć się w krem do cery atopowej z ekstraktem z korzenia lukrecji. Lukrecja jest również stosowana jako środek smakowo-zapachowy, dający słodki smak produktom kosmetycznym takim jak błyszczyk. Czasami jest również stosowana jako środek zmiękczający skórę, pozostawiając ją miękką i gładką. Kremy z dodatkiem lukrecji mają również właściwości nawilżające przyczyniając się tym samym do walki z suchą i uszkodzoną skórę. Lukrecja może być również stosowana do rozjaśniania skóry naturalnej, co stanowi alternatywę dla chemicznych środków rozjaśniających takich jak hydrochinon. Ze względu na wiele funkcji, korzeń lukrecji może występować jako składnik w wielu produktach kosmetycznych. Jest on stosowany w preparatach oczyszczających, jako krem do cery trądzikowej, czy też jako nawilżająco-przeciwzapalny balsam. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, lukrecja jest popularnym składnikiem serum anti-ageing i kremów pod oczy.

Eksperci uważają lukrecję jako bezpieczną substancję w produktach kosmetycznych. Jednak po spożyciu jej w dużych ilościach, może ona powodować pewne skutki uboczne. Zbyt dużo lukrecji może prowadzić do bólu głowy, zmęczenia, wysokiego ciśnienie krwi oraz w skrajnych przypadkach do zawału serca. Lukrecja może również wpływać na działanie wielu leków. Zaleca się, aby kobiety w ciąży i matki karmiące piersią nie spożywały lukrecji. Warto jednak podkreślić, że lukrecja, która jest stosowana miejscowo nie stwarza zagrożenia dla naszego organizmu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *