Kwas migdałowy – skuteczny peeling kwasami AHA

Kwas migdałowy należy do grupy kwasów kosmetycznych AHA czyli alfahydroksykwasów. Składa się z 8 atomów węgla: [HOCH(C6H5)] i jest łatwo rozpuszczalny w alkoholach, tłuszczach i wodzie. W naturze kwas migdałowy znajdziemy w migdałach, wiśniach oraz morelach.

Kwas migdałowy wykazuje najsilniejsze ze wszystkich alfahydroksywasów właśniwości antybakteryjne, dzięki temu, że ich budowa jest zbliżona do budowy chemicznej antybiotyków. Kwas ten jest szeroko wykorzystywany przez dermatologów, lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów w leczeniu i kuracji skóry z trądzikiem pospolitym, trądzikiem dorosłym, skóry tłustej z licznymi zaskórnikami, ale również skóry dojrzałej, wykazującej objawy fotostarzenia. Kwas migdałowy wykazuje doskonałą penetrację skóry, mimo iż ma większe cząsteczki niż kwas glikolowy. Dzięki antybakteryjnym i nawilżającym właściwościom ma wielokierunkowe działanie. Delikatnie złuszcza naskórek, hamuje łojotok i likwiduje zmiany barwnikowe.

W gabinetach medycy estetycznej wykorzystywany jest kwas migdałowy w stężeniu 50% przy różnych pH. W kosmetyce stosowane są kwasy do 40%. Stężenie kwasu migdałowego od 2% do 10% jest stosowane w preparatach przygtowujących do zabiegów kosmetycznych z kwasami.

Kwas migdałowy jest delikatny w działaniu przy doskonałej skuteczności. Na ogół nie powoduje podrażnień po zabiegu, rumień występuje u około 20% pacjentów. Nałożony kwas nie powoduje bólu, uporczywego szczypania czy swędzenia, a jedynie delikatne mrowienie, czasem uczucie „kłucia małych igiełek”, u większości jednak nie wywołuje żadnych odczuć.

Kwasy migdałowe Chantarelle – NORMACelle

Chantarelle stworzyło preparaty oparte na kwasie migdałowym o wysokiej skuteczności dermokosmetycznej. W fazie wstępnej stosowany jest Pre Cleanser o 3,5% stężeniu kwasu migdałowego, który w składzie zawiera jeszcze naturalne saponiny oraz przeciwbakteryjną, antypodrażnieniową i normalizującą pracę gruczołów łojowych, mirrę.

Pierwszy w Polsce kwas migdałowy 35% pH 4,0 w ampułkach wprowadzany ultradźwiękami

Kwas migdałowy 35% pH 4,0 zastosowany w zabiegu ma bardzo nowoczesne działanie, gdyż jest wprowadzany za pomocą ultradźwięków.  Preparat ma formę żelową i jest w formie ampułek, jest preparatem bardzo aktywnym, który może być stosowany zarówno w przypadku cer trądzikowych, cery mieszanej, jak również dojrzałej z uwagi na swoje właściwości antybakteryjne, głęboko nawilżające, oczyszcające, regulujące pracę gruczołów łojowych,  redukujące stany zapalane.

Kwas migdałowy 40% pH1,5 jest kwasem działającym złuszczająco i oczyszczająco na gruczoły łojowe. Kuracja powinna być przeprowadzona w serii 6-8 zabiegów w odstępie minimum jednego tygodnia. Z uwagi na bardzo dużą aktywność preparatu nie należy zabiegu wykonywać częściej niż raz w tygodniu, gdyż można uzyskać efekt przesuszenia skóry. Kwas ten należy delikatnie wmasować w skórę twarzy i pozostawić na 4 minuty. Kwas migdałowy idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry pleców dotkniętej trądzikiem, wówczas preparat należy zmyć po 7-10 minutach.

Skóra po zabiegach z kwasem migdałowym będzie się oczyszczać, dlatego czasem obserwuje się chwilowe nasilenie objawów trądziku, które mija po 2-3 zabiegach, kiedy dochodzi do stopniowego uregulowania pracy gruczołów łojowych. Zaskórniki są usunięte, skóra ma świeży i zdrowy koloryt. Podczas zabiegów skóra jest również delikatnie złuszczana, dzięki czemu lepiej się regeneruje, jest lepiej nawilżona i elastyczna.

Kwasy migdałowe najlepiej odpowiadają na potrzeby skóry z problemami o etiologii związanej z zaburzeniami wydzielania sebum, przetłuszczania się i braku wewnętrzenej równowagi, jak również osób chcących poprawić wygląd  skóry dojrzałej za pomocą aktywnych, ale nieinwazyjnych zabiegów dermokosmetycznych.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *