Krioterapia w medycynie estetycznej?

Ludzie chcą zatrzymać czas i zmniejszyć ilość zmarszczek na twarzy stosując jedynie krem do skóry suchej. Najnowsze metody są w stanie wykorzystać moc skoncentrowanego chłodu i ukierunkować ją na odmłodzenie skóry.

W ostatnim czasie w medycynie estetycznej stosuje się coraz częściej zabiegi o minimalnej inwazyjności, jednym z nich jest „zabieg zimnem”. Uszkodzenie termiczne blokuje impuls nerwowo-ruchowy, co prowadzi do rozluźnienia mięśni i czasowego zmniejszenia mimiki twarzy w danym obszarze – to podobne działanie do działania toksyny botulinowej. W swoich badaniach dr Brauer (z Surgery Center w Nowym Jorku) oceniał stosowanie terapii zimnem wykorzystując nowoczesne urządzenie do krioterapii u 63 pacjentów. Badania oceniano w skali 5-punktowej. Grupa badana wykazała znaczną poprawę w czasie 30 dni od rozpoczęcia terapii. 93% w grupie badanej wykazało co najmniej 25% poprawę w wyglądzie swoich zmarszczek, a 84% potwierdziło poprawę przynajmniej o 50%. Pacjenci potwierdzali blisko 67% trwały efekt w okresie 60 dni od rozpoczęcia leczenia. Żaden z pacjentów nie stosował w tym czasie produktów kosmetycznych takich na przykład jak krem do skóry suchej. W trakcie badania nie było żadnych poważnych zdarzeń niepożądanych. Najczęstsze zdarzenia niepożądane to zasinienie, obrzęk i ból podczas badania. Działaniami niepożądanymi były ból głowy (11,4%), opadające powieki lub brwi (4,5%), ból brwi (4,5%), ciężkie powieki (2,8%), nudności (2,8%) i siniaki (1,1%).

Wprowadzenie nowej metody terapeutycznej daje znaczne możliwości, jednak w początkowym etapie badań niosło to za sobą spore wątpliwości związane z powstawaniem odmrożeń. Przedstawione badania sugerują, że krioterapia będzie jedną z najbardziej wydajnych oraz bezpiecznych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *